А до якої території будемо належати ми?

Нинішній уряд планує поділити Україну на функціональні зони. Це, на думку влади, дозволить ефективно зосередити ресурси, спрямовані на розвиток регіонів.

За словами міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова, вперше області розділять за схожістю соціально-економічних характеристик і без прив’язки до встановлених кордонів. Ідея полягає в тому, щоб направляти фінансування не на області, як було раніше – а на території. Адже в одній області можуть бути розташовані міста і села, які вимагають абсолютно різного підходу до стратегії розвитку.

Міністр міркує так: "Зони розроблені системно і дають можливість розподіляти гроші не тільки між областями, а й між функціональними територіями. Наприклад, перша зона з десяти — гірські території українських Карпат. Це відразу кілька областей, які ми повинні розвивати. Далі, макрорегіон Азов-Чорне море. Це узбережжя Чорного і Азовського морів. Там одні й ті ж проблеми. Далі, наприклад, прикордонні регіональні зони. На сході і на заході вони різні — в першому випадку — в несприятливих умовах, у другому — навпаки. Також є монофункціональні міста, є шахтарські регіони, які вимагають абсолютно іншої логіки".

Отож, визначено такі функціональні типи територій в межах державної регіональної політики на період до 2027 року:

– Гірські території Українських Карпат

– Макрорегіон "Азов-Чорне море"

– Прикордонні регіони

– Прикордонні території у несприятливих умовах

– Тимчасово окуповані території України

– Природоохоронні території (Смарагдова мережа)

– Міські агломерації

– Центри економічного розвитку

– Монофункціональні старопромислові міста

– Сільські території у несприятливих умовах

Зазначається, що проєкти по функціональних територіях уже розробляються.

А до якої ж зони належатиме наш степовий край? І чи принесе це нам користь, чи навпаки?

За матеріалами «ЕП»


Надрукувати   E-mail