Волканов і К – це наш путін?

Спочатку складалось враження, що Кропивницька міська рада винайшла новий термін – освітлення лісу. Йдеться про встановлення у лісі ліхтарів чи просто – про ще один привід вирубувати дерева? А може, освітлення лісу у цій інтерпретації просто підтримка незаконної забудови Лісопаркової?

Розгляд цього питання тричі відкладали члени земельної комісії, намагаючись зрозуміти значення винайденого терміну. Нарешті виявили, що освітлити планують територію поблизу пров. Виноградний, 17 а, у самісінькій лісопарковій зоні! Небайдужі мешканці міста виступали проти незаконної забудови саме цієї ділянки, яку раптом міська влада забагла освітлювати. Для чого? Щоб продовжити незаконне будівництво?

Комісія не розглянула це питання, але його винесли на розгляд сесії. Напередодні заступник міського голови Олександр Мосін у коментарі журналістам («Гречка») повідомив таке: «Заявка на облаштування у цьому мікрорайоні трансформаторної підстанції надійшла від ПрАТ «Кіровоградобленерго». У свою чергу місто зацікавлене у наявності там підстанції, оскільки тут у лісовій частині реалізується проєкт по облаштуванню “Стежки здоров’я” для реабілітації поранених і для мешканців міста».

Ну, рабілітацією поранених сьогодні можна прикрити будь-що, у тому числі й незаконну забудову.

Усе стало ясно (і освітлювати не треба!) у ході самої сесії. Ось як прокоментувала у ФБ це депутатка Ольга Ковальова-Алокілі: «Депутати таки розглянули рішення №2367 «Про надання ПрАТ «Кіровоградобленерго» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок в оренду по пров. Виноградному (біля будинку №17-а). Насправді це рішення має вигляд одного з багатьох, які надходять на розгляд депутатам протягом року від «Кіровоградобленерго», але є нюанс… В далекі 2005-2008 роки рішеннями міської ради фізичним особам було виділено земельні ділянки по пров. Виноградному у власність!!! З цього приводу громадськість Кропивницького багато раз висловлювалась проти забудови цих земельних ділянок.

Отже, з одного боку – наявне право власності на земельні ділянки Лісопаркової, а з іншого боку – інтереси громади, яка бажає зберегти лісовий масив в рекреаційній зоні і проти забудови. Багато років, після 2008 р. громада своїм протестом гальмувала забудову Лісопаркової, тому депутатський корпус відповідні рішення не приймав. Чи змінилось щось сьогодні?

Виборці, які делегували мені представляти їхні інтереси, висловили свою позицію однозначно – НЕ ПІДТРИМУВАТИ, отож, при голосуванні я УТРИМАЛАСЬ. Все ж рішення ПРИЙНЯТО 26 голосами, УТРИМАЛИСЬ – 2, ПРОТИ – 3.

Врешті решт, сьогоднішній депутатських корпус заручник ситуації, бо пожинаємо наслідки прийнятих рішень далеких 2000-х. Лісопаркова – це не єдине місце, де роздано землі. Наприклад, навколо фортечних валів теж земельні ділянки в приватній власності, тому рано чи пізно у власників виникне бажання скористатися своїм правом на забудову. Тож. ДАЛІ БУДЕ…»

Власники ділянок у рекреаційній зоні добиваються будівництва підстанції мало не десять років. Кілька разів їм відмовляли. Вони написали скаргу у НКРЕКП і звідти надійшла вказівка «Кіровоградобленерго» підготувати проєкт будівництва підстанції. А вже наша міська влада спробувала вигадувати щось про освітлення лісу та підпиратися реабілітацією поранених.

Що ж, мовляв, робити? Суди стануть на бік власників ділянок, бо ж у них на руках усі документи. А те, що первинне рішення було незаконним, бо яка може бути власність у рекреаційній зоні? Чому ж депутатам міськради не прийшло у голову просто відмінити те рішення? Хто ж стоїть за цією катавасією?

Серед власників – кілька маловідомих прізвищ. Але є й одне знакове – Волканова. Та ще й Вадимівна. Чи не тоді вона стала щасливою власницею, коли битий януковичськими посіпаками Волканов посів посаду заступника міського голови? Нині ж він – депутат облради від проросійської ОПЗЖ. Чи й не великий авторитет?

Та, виходить, авторитет, якщо ніхто з депутатів навіть не запропонував відмінити незаконне рішення попередників. Ми обурюємося, що світові лідери досі бояться росії, оглядаються на її ядерний статус, бояться Третьої світової, замість того, щоб залишити від кремля мокре місце, болото, яке колись там і було. Виходить для місцевої політичної «еліти» Волканов те, що путін для світового бомонду?

А якщо серйозно, то інерція мислення наших обранців зашкалює.

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail