А справжній Скадовськ був такий…

Початок року ознаменувався скандалом з приводу недолугих жартів 95-го кварталу із мовних покручів нібито переселенки із Скадовська. Це прівденне місто нині знаходиться в окупації.

На фото – доньки Сергія Скадовського, засновника міста Скадовська на Херсонщині. Марія, Єлизавета, Ольга і Ніна. Жодна з них не пережила приходу до влади в Україні московських більшовиків. Тікаючи від нових «визволителів» були вбиті у січні 1920 року. Про цю трагедію 20 квітня того ж року написала “The New York Times”.

У Сергія Скадовського було також четверо синів: Олександр, Лев, Сергій та Юрій. Московсько-більшовицьку окупацію пережили лише двоє… Син одного із них – Борис Сергійович (онук засновника Скадовська) першим взявся досліджувати таврійських гілку свого шляхетського роду. Вважав, що вона була українською, бо засновник цієї гілки одружився з українкою Марією Квашенко.

Цей же онук Скадовського – Борис (1921-2010), який народився у Швейцарії, став одним із творців того, що ми тепер знаємо як Європейський Союз. Він був засновником і першим президентом (1967-1972) Європейського об'єднання виробників механізації офісів та інформаційної техніки (European Association of Manufacturers of Business Machines and Information Technology – EUROBIT), а також представником Європейського об'єднання при Європейській комісії в Брюселі. Пізніше був почесним Президентом EUROBIT.

Як ми ще мало знаємо про синів і доньок української землі, які творили та творять вільну Європу.

Юрій Юзич


Надрукувати   E-mail