Аби годинник життя ніколи не зупинявся

До Дня художника України у Музеї мистецтв відкрито виставку робіт кращих митців образотворчого мистецтва нашого степового краю. На їхню адресу прозвучало багато вітальних слів від представників влади, громадськості, волонтерів. Найкращим вручено подяки і подарунки. Як в родинному колі, присутні ділилися досвідом, згадували про пережите і досягнуте за минулий рік, обмінювалися враженнями.

За словами голови обласного організації Національної спілки художників України Андрія Хвороста, на виставці представлене усе розмаїття стилів, напрямків, технік творчої палітри митців нашого краю. Зокрема можна побачити твори корифеїв вітчизняної живописної школи Анатолія Шаповалова та Анатолія Янєва. Гармонійний реалістичний живопис Олександра та Людмили Демиденків. Високий рівень майстерності демонструють роботи Андрія Хвороста, Валерія Давидова, Ольги Коломієць, Євгена Чайки, Юрія Вінтенка, Анастасії Плітіної, Анатолія Кімнатного, Андрія Месюра та інших. Окрасою експозиції є вишукана графіка Ігоря Смичека, Ольги Пунгіної та Іванни Соломєннікової. Скульптура Григорія Савченка представлена в основному проєктами пам’ятників патріотичного спрямування. Слід зазначити, що окремо в експозиції представлена картина «Бурхливе море» (2009) відомого дніпровського художника, графіка, заслуженого діяча культури України, члена Національної спілки художників України, педагога Василя Івановича Хвороста (1936-2014).

Як було зазначено, наші митці продовжують творити сучасне українське образотворче мистецтво, збагачуючи та примножуючи національне культурне надбання нашого народу, аби передати його наступним поколінням. Тож у своїй творчості відображають події, які пережива\ країна. Художники учасники багатьох заходів, що відбуваються в нашому краї, присвячених його історії, культурним традиціям. Зокрема театральній спадщині.

Цьогоріч разом з артистами музично-драматичного театру ім.Марка Кропивницького провели мистецьку акцію «Вражаючі образи». Також організовуються планери у заповіднику Івана Карпенка-Карого (Тобілевича) «Хутір Надія», селі Арсенівка Новоукраїнського району, де народився Іван Тобілевич. Як учасники артпроєкту «Портрети сучасників на тлі війни» брали участь у створенні портретів військовослужбовців Збройних сил України– учасників бойових дій у Кіровоградському обласному клінічному госпіталі ветеранів війни.

Сьогодні голос-пензль художника-патріота в сучасних реаліях дуже важливий. Як буде зображене пережите, таким його побачать наступні покоління. Звісно, найболючішою сьогодні є тема війни. У іншій залі Музею мистецтв демонструються роботи пересувної Всеукраїнської фотовиставки «Вшануй». На фотографіях зображені рідні українських військових, загиблих на Донбасі, які тримають в руках речі, що нагадують про втрачену рідну людину – лицарські обладунки, книги, святе письмо, куртку, гітару. На одній мати тримає годинник, який зупинився в момент загибелі її сина. Роботи примушують замислитися над страшною ціною, яку платить Україна за свою незалежність. Хочеться, щоб Перемога настала якомога швидше. А годинник життя ніколи не зупинявся.

Ольга Кизименко


Надрукувати   E-mail