Археологія заговорить гучніше

У обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація нового проєкту «Науково-практичні археологічні студії». Це спільний проєкт обласного краєзнавчого музею та Археологічного музею імені Нінель Бокій Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка.

Символічно, що засідання, у рамках якого говорили про новітні підходи до періодизації та атрибуції археологічних знахідок, їх впровадження в експозиційній діяльності музею, відбулося у Всесвітній день історика. Модератор заходу, завідуюча відділом історії обласного краєзнавчого музею Валентина Пархомчук зазначила, що головною метою проєкту є удосконалення археологічних експозицій з урахуванням новітніх підходів до визначення та періодизації предметів археології, проведення зустрічей з науковцями та створення нових тематичних виставок.

Вона також нагадала, що нещодавно в обласному краєзнавчому музеї, після тривалої перерви, що була викликана початком повномасштабного вторгнення росії, відкрито для відвідувачів експозицію «Археологічна минувшина Центральної України». У свою чергу, заступник директора музею з обліку і збереження музейних цінностей Павло Рибалко розповів присутнім про наукову концепцію зазначеної експозиції.

Ірина Козир, директор Археологічного музею імені Нінель Бокій Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка зазначила, що проєкт є цікавим та корисним для обох музеїв, адже за роки Незалежності вітчизняна археологічна наука активно розвивалась, і на території нашого регіону було зроблено багато цікавих археологічних знахідок різних епох. Отож, слід зробити так, щоб археологічна спадщина стала дієвим засобом для донесення інформації про минуле давніх народів, які проживали на території нашого краю.

Обласний краєзнавчий музей


Надрукувати   E-mail