Автор «Нептуна», який знищив «Москву» – наш земляк

Знищення російського крейсера «Москва» стало одним з перших погтужних кроків до нашої майбутньої перемоги, переломним моментом в усвідомленні нашої сили і можливостей. А з’явилася раекта «Нептун» у конструкторське бюро «Луч», генеральний конструкторо і гендиректор якого – Олепг Коростильов. За версією журналу «Форбс» він займає шосте місце серед 25 найкращих СЕО країни. А ще – він наш земляк.

У рейтингу, де переважають керівники приватних компаній, Коростельов – єдиний, хто представляє державне оборонне підприємство. Виторг КБ з 2016 року зріс у 13 разів, до 6,7 млрд грн, а прибуток – у 25 разів, до 516 млн грн. Держзамовлення на КБ становить 35% від контрактів, решта 65% – іноземні клієнти, переважно з Близького Сходу (дані до широкомасшабної війни). «Є замовлення – є продукція. Є продукція – є приплив грошей. Ми постійно працюємо, щоб замовлення були»,– говорить Коростельов. Основні продажі забезпечують «Лучу» протитанкові ракетні комплекси. Він пишається високотехнологічними розробками: власним безпілотником, крилатою ракетою «Нептун», а також високою локалізацією виробництва. У «Нептуні», ракетних комплексах «Стугна» і «Корсар» та реактивній системі залпового вогню «Вільха» майже немає імпортних компонентів.

Коростельов з юності захоплюється історією техніки, фізики та медицини. З відповіддю на питання, як довго він збирається очолювати КБ, генконструктор не зволікає: «А скільки років Трампу й Байдену? Допоки відчуватиму інтерес і силу, працюватиму».

Оле́г Петро́вич Коростельо́в народився 9 листопада 1949 у м. Кіровограді (нині Кропивницький) в сім'ї військовослужбовця. Навчався в Кропивницькій середній школі №6, закінчив її зі срібною медаллю. У 1967-1972 роках здобув освіту за спеціальністю «Електронні обчислювальні машини» у Київському інституті інженерів цивільної авіації, закінчив його з відзнакою. Почав працювати інженером у ПТО «Октава» м. Києва, згодом — старшим інженером. У 1978 році перейшов в Київське конструкторське бюро «Луч». З 1997 року брав безпосередню участь у науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт зі створення виробів за темами: «Комбат», «Стугна», «Грань», «Копер», "Нептун". На їх основі КБ «Луч» надалі розробило ряд засобів високоточної зброї типу «Скіф», «Бар’єр», «Стугна-П».

З грудня 2003 року обіймає посаду Генерального конструктора — Генерального директора Державного підприємства КБ «Луч». Доктор технічних наук. Фахівець у галузі автоматизованого контролю авіаційної спецтехніки, керованих засобів високоточної зброї, генеральний конструктор зі створення та модернізації зенітних ракетних систем і комплексів протиповітряної оборони. Герой України (2020). За підсумками 2022 року рішенням на засіданні Президії НАН України було прийнято рішення про присудження Золотої медалі імені Б.Є.Патона Національної академії наук України за розроблення та організацію серійного виробництва новітніх зразків озброєння і військової техніки.


Надрукувати   E-mail