Чудеса з …пластику

На минулому тижні представниця нашого екологічного руху "Кроп без сміття" Валентина Стьопул відвідала неймовірну лабораторію в Одесі "Дорогоцінний пластик. Precious plastic Ukraine". Вона поспілкувалась з власником Євгеном Хлєбніковим, який з радістю провів екскурсію по майстерні.

Precious plastic Ukraine – це відкрита платформа, де люди придумують і виготовляють різні предмети з пластику, даючи йому друге життя. Подібні майстерні є й у інших містах в Україні, але лише в Одесі вони досягли такого творчого і великого масштабу.

Їхня організація є частиною міжнародного об'єднання Precious Plastic Community (зараз налічує понад 500 майстерень по всьому світу), яку створив молодий голландський інженер Дейв Хаккінс, ще у 2012 році. А вже у 2016 році, проєкт розкрутився в більших масштабах, тоді до нього і приєднався винахідник та інженер Євген Хлєбніков. Саме він – автор проекту Precious plastic Ukraine. Його головна роль – розробка і реалізація способів переробки різних типів пластикових відходів. Він із задоволенням ділиться технологією та виготовляє обладнання для інших проєктів в Україні та за кордоном.

На даний момент організація Precious plastic Ukraine є неймовірно крутою і виготовляє дуже багато виробів з пластику на замовлення! І роблять це майстерно, якісно, сучасно і дуже стильно! Хто б міг подумати, що стіл, який стоїть у ресторані чи лавка у парку, до цього були простими пластиковими кришечками чи пляшками від шампуню?

Головна мета проєкту, донести до людей, що пластик, це не сміття, а цінний ресурс! Що будь-який матеріал можна і треба переробити! І у них це дуже успішно виходить. Адже сам пластик – дешевий матеріал, який не накопичує вологу і легко переносить незначні механічні пошкодження, але водночас він довговічний! Основні ресурси і витрати йдуть на виробництво, і саме воно найбільш затратне, особливо коли люди приносять на станцію неліквідний пластик – саме з тих матеріалів, які ніхто не бере на переробку (стружка від металу, немаркований пластик, чи пакетики і т.д.). Все це йде на виробництво надміцної тротуарної плитки.

Пластик приносять містяни, які відсортовують його вдома. Вони – головні постачальники цінної сировини. З кожним роком все більше людей долучаються до проєкту, приносять кришечки, флакони, плівку, пластикові контейнери, посуд, іграшки! Все це сортується, подрібнюється на гранули і зберігається відповідно до кольору та виду. І в подальшому з цього цінного ресурсу створюються корисні і багаторазові вироби для людей, такі незвичайні й красиві, як на цьому фото.

Дкже хочеться, щоб і у нашому місті з часом з'явився подібний проєкт!


Надрукувати   E-mail