Держава вирішила добити паліативних пацієнтів?

Із середини жовтня аптеки відмовляються видавати опіоїди за паперовим рецептом, навіть, якщо технічно неможливо виписати електронний (якщо у пацієнта немає мобільного телефона, якщо немає у лікаря доступу до інтернету, словом – жодне виправдання не є виправданням).

Це при тому, що в Наказі МОЗ №360 ДОСІ НАПИСАНО:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0782-05#Text

«5. Установити, що:

1) в разі виписування рецептів у паперовій формі (далі – паперовий рецепт) застосування рецептурних бланків №1 (ф-1) та №3 (ф-3) форми, яких наведено в додатках 1, 2 до Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19 липня 2005 року №360, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 20 липня 2005 року за №782/11062 (у редакції наказу Міністерства охорони здоров’я України від 04 жовтня 2018 року №1819), та які використовувались до 01 квітня 2023 року, дозволяється до їх повного використання».

ДО ЇХ ПОВНОГО ВИКОРИСТАННЯ! Якщо хтось знає ПІДСТАВУ (нормативний документ), який дає право ігнорувати цю вимогу Наказу – буду вдячний за інформацію. Принаймні з нашою аптекою ми домовилися про те, що у нас в області таки буде діяти хоча би пункт Наказу МОЗ України №360, який дозволяє виписувати рецепт за вибором пацієнта (його представника): або електронний рецепт або паперовий.

Крім того, сімейні лікарі присилають до онкологів пацієнтів з метою створення плану лікування, бо, мовляв, для того, щоб виписати пацієнту БЕЗКОШТОВНИЙ рецепт на опіоїд тепер обов'язковою умовою є створення онкологом плану лікування. Онкологи (я – не виняток) жодної інформації про те, як створювати такий план лікування не отримали. Технічно прийняти всіх пацієнтів, які потребують лікування хронічного болю взагалі, на мою думку, неможливо, це просто заблокує роботу служби. І багато пацієнтів не у тому стані, щоб бігати по онкологах для створення плану лікування, аби сімейний лікар зміг виписати рецепт.

МОЗ ніби ж роз’яснювало, що сімейний лікар хоча б пацієнтів з онкологічною патологією не повинен ганяти по інших лікарях. https://moz.gov.ua/.../paliativni-hvori-zmozhut-otrimati...

Але пацієнтів таки ганяють. Адекватної організації медичної допомоги паліативним пацієнтам немає, адекватної взаємодії різних рівнів надання медичної допомоги немає. У мене відчуття, що для пацієнітв влаштовується повна катастрофа із знеболенням.

І у мене повторне запитання: ЩО ЗРОБИЛИ ПАЛІАТИВНІ ПАЦІЄНТИ НАШИМ МОЖНОВЛАДЦЯМ ТА ЧИНОВНИКАМ?! ЗА ЩО ВОНИ ЇМ ТАК ПОМЩАЮТЬСЯ?!

Мені хотілося би дізнатися про позитивні зміни у цьому питанні.

Андрій Гардашников


Надрукувати   E-mail