Діалог між тилом та фронтом

Чоловік у формі і з паличкою призупинився і явно хотів щось запитати. Зупинилась:,,Як доїхати тролейбусом до ринку?,, Одна зупинка. Але ж з паличкою... Пішли разом. З Харкова, лежить у Кропивницькому госпіталі. Щасливий (на словах, на обличчі жодної емоції), що може ходити, адже два тижні взагалі не рухався – паралізувало після поранення в голову.

Але схоже, що паралізувало не лише ноги. Емм...очі...таке враження, що дивились не на людне місто, а на щось своє. Застиглі такі.

З такими самими очима заходили сьогодні у Krop:hub Кропивницький військові 121 бригади ТрО. І там на якийсь час ніби відтавали, чи що...

Можливо, тому, що зустрілися й зібралися на відкритті фотовиставки однополчанина – усі фото Юрій Чорнолуцький зробив весною і на початку літа 22-го року під Сіверськодонецьком і Лисичанськом.

Спогади про загиблих, обійми, сміх, сльози, жарти. І знов обійми. Не знаю як це працює, але працює.

Ну, і якщо коротко: уважність один до одного зараз наше все. Хоча є і буде нелегко.

Зоя Лебідь

На базі громадського ветерансько-волонтерського простору «КропХаб» 23 січня відкрили фотовиставку під назвою «Залізне ТрО». Її автор – військовий із позивним «Фотограф», який провів літо між Сіверськодонецьком та Лисичанськом. На представлених фото відображено світ очима захисника України, який знаходився в окопі у селі Борівське на Луганщина, на одній з нульових позицій, де сили ворога у кілька разів перевищували українські.

«Фотограф» – це Юрій Чорнолуцький, боєць Другої стрілецької роти 174 батальйону 121 бригади територільної оборони Кіровоградщини, який пішов воювати у перший же день повномасштабної російсько-української війни. Фотографія для нього – хобі, він має економічну освіту, працював також будівельником.

– Перебуваючи на війні я переживав, щоб її жорстокість не змінила мене. Відраду я знаходив у фотографії, яка є моїм захопленням у мирному житті, – сказав Юрій під час відкриття виставки. – Переглянувши ці світлини я зрозумів, що вони можуть стати діалогом між тилом та фронтом. Цей діалог у кожного різний, ну, а мій представлений тут. Я сподіваюся, що зовсім скоро ми побачимо Перемогу, і не тільки на світлинах.

В експозиції виставки 38 робіт. Кожна з них, як зазаначив автор, дорога для нього. На фото зафіксовані різні емоції, але, як підмітила співзасновниця «КропХабу» Катерина Колтунова, відсутні зневіра і відчай.

Виставку також експонуватимуть у музеях Кропивницького.

Вл. інф.


Надрукувати   E-mail