Домашнє насилля у Кропивницькому – 778 разів!

…Сором, відчай, почуття провини — саме такі емоції та почуття супроводжують жінку, яка стала жертвою насилля з боку своїх близьких (партнера, чоловіка, батька, вітчима тощо). Замість того, щоб про це розказати рідним, викликати поліцію, розірвати стосунки із партнером-агресором, жінка обирає мовчання, бо говорити про це соромно, бо треба терпіти, бо ж не годиться виносити сміття з хати, тим паче викликати правоохоронців…

Випадки, коли жінка підіймає руку на свого чоловіка, також існують, хоча вони і не такі поширені. У такому разі допомоги потребує чоловік. Динаміка сімей, у яких проявляється насильство, досить складна, тому розібратися без допомоги, зокрема сімейних психологів, соціальних працівників, юристів практично неможливо.

Протягом минулого року в Кропивницькому 778 разів поліція підтверджувала вчинення домашнього насилля містянами. На жаль, у нашому суспільстві переважає думка, що проблеми жорстокого поводження із членами сім'ї – внутрішня проблема цієї сім'ї, яка не потребує втручання суспільства, а тим більше держави. Але саме право на захист від насильства над особою, особливо в сім'ї, є одним із найголовніших прав громадян та дітей зокрема.

У матеріалі «У чорній дірі нелюбові…» йшлося про актуальність створення в Кропивницькому прихистку, куди б могли у випадку потреби звертатися люди, які потерпають від домашнього насилля. На жаль, час минув, але справа з місця не зрушила.

Інга Дудник, громадська діячка, виконавчий директор ГО «Територія успіху» розповідає:

– У нас відсутній спеціалізований заклад для допомоги постраждалим від домашнього насилля. Протягом 2,5 років, з осені 2018 року ГО «Територія успіху» та Асоціація жінок України «Дія. Кропивницький», пройшли шлях від повного нерозуміння актуальності проблеми, до усвідомлення громадою, що заклад місту таки потрібен. Приміщення вже є, проєкт статуту закладу напрацьовано. Проте десь у кабінетах міської ради загубились всі напрацювання. Шановні міський голова Андрій Райкович, а також відповідальні працівники – Людмила Дорохіна, Олег Краснокутський, Катерина Черкаська, розшукайте, будь ласка, ці документи і відновіть роботу зі створення закладу. Про це вас просять 18 громадських організації та десятки містян.

Варто зауважити, що наприкінці лютого Кабмін затвердив Державну соціальну програму запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на 2021-2025 роки. Відповідно до документа, тема домашнього насильства має комплексний характер і зачіпає різні сфери суспільних стосунків, тому потребує не менш комплексного підходу на різних рівнях (як загальнодержавному, так і регіональному).

Отож, сподіваємося, що прийнята програма стане дорожньою картою у запобіганні та протидії домашньому насильству на найближчі роки, а не черговою відпискою чи формальністю.

Таїсія Дробот


Надрукувати   E-mail