…Раптово різко гальмує і зупиняється потяг, хоча станції поблизу немає. Лунають лайка та відчайдушні чоловічі голоси. Від рейок униз скочуються дві людських фігури…
Стати свідком такої сцени страшно навіть у кіно, а з нашою компанією це сталося в реалі. По вулиці Другій Залізничній у Кропивницькому. До неї дуже близько прилягають колії, що проходять між Новою Балашівкою з одного боку і лісом Злодійська балка з іншого. У сутінках ми не зрозуміли, що сталося, боялися навіть наближатися. Але потяг (з-за дерев не одразу розібрали, що то був тільки локомотив без состава) поволі рушив, а людські силуети заворушилися і підвелися. Значить, живі, але чи все з ними гаразд? Підійшли, роздивилися і повторили ті ж слова, що долинали з кабіни машиніста: «Куди лізете, негідники, і куди дивляться ваші батьки?»
Це були двоє дітей, котрі прямо від рейок спускалися по насипу на звичайних санчатах, на «човниках» та на животах. Вони весело продовжували це робити і після того, як електровоз віддалився. Лише коли за ними прийшла якась жінка, неохоче і невдоволено пішли від залізниці.
«Не дозволяйте дітям ходити або знаходитися на залізничних коліях і поблизу них без супроводу дорослих. Пішоходам заборонено проходити вздовж залізничної колії ближче п'яти метрів від крайньої рейки. При переході через залізничні колії користуйтесь перехідними мостами або спеціально передбаченими для цього переходами».
Ці діти порушили як мінімум три пункти правил поводження на залізниці. Зважаючи на те, що це об’єкт підвищеної небезпеки, ці правила «написані кров’ю»…
Та цим спортсменам, схоже, не тільки ніхто не пояснив, що використовувати залізницю як ковзанку смертельно небезпечно, а й навпаки – дорослі своїми діями демонструють, що по коліях можна ходити де заманеться. Про це свідчать натоптані стежки через рейки. І це при тому, що потяги, дрезини та локомотив ганяють тут через близькість промзони мало не кожні десять хвилин. І це при тому, що за якусь сотню метрів знаходиться обладнаний шлагбаумом залізничний переїзд і перехід!
Боюся, що у цих любителів зимових розваг знайдуться і захисники: мовляв, а куди подітися школярикам, якщо у місті мало місць для дитячого дозвілля на повітрі?.. А ті, які є, фінансово недоступні. Дітям набрид карантин і хочеться розім’ятися. І зрештою, ті хлопчаки з’їжджали не під поїзди, а від них…
Якраз у цей же день на Дніпропетровщині сталася залізнична катастрофа. На щастя, обійшлося без жертв. Але ця подія засвідчила: потяг може наздогнати порушника правил поведінки на залізниці навіть поза рейками. Коли зійде з них і подушить усе і всіх, хто перебуває біля насипу…
Ніна Даниленко