Книга про Кропивницького нам треба, чи ні?

Минулого року наша міська рада мала намір перевидати дослідження професора Анатолія Новикова «Учитель корифеїв: життя Марка Кропивницького». Тим більше таке видання було б дуже доречним до 180-річчя митця, ім’ям якого назване наше місто. Цю ідею підтримала й помічник міського голови Євгенія Шустер, а видавництво «Імекс ЛТД» навіть почало готувати ілюстративний матеріал, аби наповнити ним нову книгу. Та на заваді став Ковід. Ясна річ, гроші слід було направити на нагальніші потреби.

14 липня виповниться п’ять років від часу, як наше місто названо на честь видатного українського драматурга, геніального актора й режисера, засновника уславленого театру корифеїв, батька українського театру Марка Кропивницького. Наскільки ж значущою була ця постать для нашого краю і для України? Про це можна довідатися із книги «Учитель корифеїв: життя Марка Кропивницького», що написана Анатолієм Новіковим, ученим-літературознавцем, доктором філологічних наук, професором Глухівського національного педагогічного університету ім.Олександра Довженка.

Це видання вже вийшло невеличким тиражем (кілька десятків екземплярів) безпосередньо за ініціативи й кошти автора і майже повністю роздароване друзям, колегам, шанувальникам великого драматурга. Нині наміри перевидати дослідження Новикова висловили у поліграфічному рекламно-видавничому центрі «Код».

– Інформації про життєвий і творчий шлях Марка Кропивницького дуже потребують бібліотеки, музеї, школи, заклади культури та освіти. Над цією книгою професор Анатолій Новиков працював протягом тривалого часу, – говорить Віктор Лисенко, директор ТОВ «Код». – В ній по крихтах зібрані дані про життя кількох поколінь родини Кропивницьких. Розповідається про долю нащадків цієї славної сім’ї. А постаті Марка Лукича та інших корифеїв яскраво окреслені і ґрунтуються на спогадах рідних, колег по театру, земляків, друзів, їхніх особистих листів та тогочасної періодики. Тож маю намір долучитися до поширення знань про людину, на честь якої назване наше місто. Це має бути презентаційне видання, що розповідає не лише про творчість Марка Кропивницького, а й про розвиток української драматургії й професійного театру. Підприємство «Код» вже має досвід роботи над подібними виданнями. На замовлення автора Володимира Шурапова створено дві книги про життєвий і творчий шлях корифея, вони виконані на достатньо високому професійному рівні. До речі, у квітні видавництво «Код» відзначило 30-річчя діяльності у галузі поліграфії. Думаю, кропивничани знають про нас і нашу продукцію. Хотів би закликати міську владу та меценатів підтримати коштами проєкт – видання криги Анатолія Новікова «Учитель корифеїв: життя Марка Кропивницького.


Надрукувати   E-mail