Цей рік мав би бути роком Григорія Сковороди, адже світ відзначає 300-річчя відомого українського філософа. Якби не війна, цієї осені в Києві, на Полтавщині та на Слобожанщині відбулося б багато цікавих наукових та громадських заходів. У травні російські ракети майже повністю зруйнували музей-садибу філософа у Сковородинівці на Харківщині, пошкодили будівлю педагогічного університету імені Сковороди в Харкові. Усі офіційні святкування у рідному університеті українського філософа – Києво-Могилянській академяії теж скасували. Але студенти за кілька тижнів організували фестиваль "300 хвилин про Григорія Сковороду".
Так само у різних куточках України люди по-своєму відзначають цю дату, що свідчить про незнищенність сковородинівської філософії.
Науково-практична конференція "Творчість Григорія Сковороди як феномен української філософської думки" 29 листопада відбулася в Олександрії. Прологом до неї стала презентація картини "Юний Дмитро Чижевський". Заслужений художник України Олександр Охапкиін розповів про ідею картини і етапи її реалізації. Олександрійський міський голова Сергій Кузьменко подякував художнику за активну і багаторічну діяльність в галузі культури та привітав присутніх з 300-ювілеєм Григорія Савича Сковороди.
З доповідями на конференції виступили представники наукової спільноти з Кропивницького, представники обласного краєзнавчого музею, обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Д.І.Чижевського, вчителі і краєзнавці.
Валерій Жванко