Кого жалить і кого лікує «Кропива»?

Коли я тільки побачила повідомлення у ФБ про створення мистецького об’єднання «Кропива», якось мимоволі виникло запитання: кого ж жалитиме ця «Кропива»? Знана артистка, яка, на жаль, уже не в Україні, Інна Дорошенко доречно зауважила, що кропива не тільки жалить, а й лікує.

Про ліки переконливо написала Надійка («Сміх, що чергується зі сльозою, віра, яка множиться на певність»). Але, думаю, не обійдеться і без колючок. Ті, хто хоч трохи ближче знайомий із ситуацією у нашому академічному обасному музично-драматичному театрі, що склалася останнім часом, не можуть не помітити, що «Кропива» ця проросла на межі розколу творчого колективу на тих, хто підтримує ексдиректора Вандрашека і тих, хто проти.

У юридичних тонкощах його повернення (неповернення) на посаду, як кажуть, чорт голову скрутить, але розділення колективу на користь не піде нікому і нічому. Бо ліки і колючки тут окремо.

І ще: здивувало, що мистецьке об’єднання, тільки оголосивши про створення, уже надбало футболки з логотипом і, кажуть, недешеве озвучення читань. Прекрасно знаю, як організовувати громадську організацію знизу, без коштів і підтримки. Чи це згадані учасники скинулись із своїх зарплат? Ах, так, захід відбувався в рамках 26-ї Мельпомени Таврії. До цього фестивалю свого часу мав безпосередній стосунок Вячеслав Вандрашек. Тож, схоже ліки ці найперше для нього.

«Мельпомена Таврії» свого часу готувалася на перших порах командою, причетною до організації фестивалю «Таврійські ігри», який виник у піку нашій «Червоній руті». За деякими даними, у той час росія непогано вклалася у ці проєкти, але перетворити їх на потужні рупори руського міра не вийшло. Але хіба ви думаєте, що українець Вандрашек з власних ідеологічних міркувань перебував у проросійській партії? У 2012 році він балотувався в депутати Верховної Ради від партії «Союз» по 183 округу. Партія «Союз» створена в 1997 р. У грудні 2001 року вона приєдналась до партії «Руський блок» – проросійської партії, що діяла в Україні протягом 2002-2013 років. У 2013 році «Руський блок» ліквідували шляхом саморозпуску, а наступного року партію заборонив суд.

«Кропива» ти наша (?), «Кропива»…

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail