Корона знову хапає нас за горло

Загальне стрімке зростання хворих на коронавірус в Україні, досі наче обминало Кіровоградщину. 2-3-5 нових хворих за день. І тут – 20! Уже кількість хворих на вчорашній день у нас, хоч і менша, ніж у більшості областей, але – більша сотні. Що будемо робити?

Учора під час селекторної наради із міністром охорони здоров’я Максимом Степановим якраз про це і йшла мова.

Голова міста Андрій Райкович розповів, що госпітальною базою міста для лікування хворих на коронавірусну інфекцію визначено Центральну міську лікарню. За кошти міського бюджету тут збудували сучасне дитяче інфекційне відділення на 36 ліжок. Воно і врятувало значну частину хворих у першу хвилю епідемії. По області це дев’ять лікарень. Директoр депaртaменту oхoрoни здoрoв’я Oлег Рибaльченкo також повідомив, що на Кірoвoгрaдщині забезпечені киснем понад 80% лікарняних ліжок, які відведені для хворих на коронавірус. За цим показником Кіровоградщина ввійшла до першої п’ятірки серед областей України.

Нині, готуючись зустріти другу хвилю пандемії, в лікарні на Валах у Кропивницькому почали будувати перший комунальний діагностичний центр. Тут спеціалісти вже змонтували сучасний комп'ютерний томограф “Hitachi”. Тут же, на госпітальній базі, будівельники зводять і новітнє відділення легеневої терапії.

Туди б нам не завадило нове обладнання і фінансова допомога з ковідного фонду, – наголосив Андрій Райкович. – Тому я звертаюсь до Вас, Максиме Володимировичу, з проханням посприяти, щоб така допомога надійшла. Але ми розуміємо ситуацію в країні і готові завершити розпочату надважливу для громади справу власними силами, та для цього нам потрібен дозвіл на відкриття кредитної лінії, який ми очікуємо уже кілька тижнів!

Через необхідність організації ефективного протистояння CОVID-19 у Кропивницькому вимушено довелося призупинити реалізацію багатьох важливих, але не першочергових програм, – повідомляє сайт міської ради. – На боротьбу з небезпечною хворобою з міського бюджету вже перенаправили 57 мільйонів гривень. Місто власним коштом виплатило зарплати медикам, 300% винагороди медичні працівники на першій лінії опору коронавірусу одними із перших в Україні отримали теж із міського бюджету. Медикаменти і засоби захисту забезпечили, але 16 мільйонів гривень медичної субвенції з держбюджету місту так і не дали. А міська лікарня, як госпітальна база, взяла на себе 80% інфікованих CОVID-19 всієї області.

Зараз у інфекційному відділенні інтенсивної терапії є шість апаратів штучної вентиляції легень, три з яких сучасні, корейського виробництва, придбані у березні цього року, теж за кошти міста. Допомагають рятувати хворих 13 кисневих концентраторів та шість моніторів пацієнта.

Незважаючи на зростання захворюваності, місто залишається у зеленій зоні, тож гостро стоїть питання пасажироперевезень. Андрій Райкович зазначив, що 70 нових автобусів і тролейбусів, які придбало місто, відповідно до протиепідемічних правил, перевозять лише пасажирів на сидячих місцях, що створює напруження. Але у габаритних автобусах, де є кондуктори, можна було б із дотриманням соціальних дистанцій перевозити і пасажирів, що їдуть стоячи. Та для цього необхідне відповідне рішення уряду.

Сподіватимемось, що Максим Степанов почув нашого голову міста і допоможе Кропивницькому у вирішенні нагальних проблем.


Надрукувати   E-mail