Козаки-Мамаї не переведуться…

До Дня Незалежності України у міському літературно-меморіальному музеї І. К. Карпенка-Карого відкрилася виставка художніх робіт Ольги Коломієць «Зовуть – не вгадаєш, називай як хоч…».

Коломієць Ольга Володимирівна – уродженка міста Кіровоград (нині Кропивницький). Закінчила з відзнакою Іванівський текстильний інститут за спеціальністю «художнє оформлення і моделювання виробів текстильної і легкої промисловості» (1991).

Працювала модельєром з вишивки на Кіровоградській швейній фабриці «Україна». У 1994 році у відділі мистецтв Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І.Чижевського презентувалася виставка обрядових рушників, вишитих робітниками фабрики за її ескізами.

Член Національної Спілки майстрів народного мистецтва (2011). Член Національної Спілки художників України (2012). Лауреат обласної премії в галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка в номінації «декоративно-прикладне мистецтво» (2014). Учасник міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Твори зберігаються в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна, музеї мистецтв та обласному краєзнавчому музеї у Кропивницькому, Добровеличківському районному краєзнавчому музеї, в приватних колекціях в Україні та за кордоном.

У вітальному слові науковиця музею Тетяна Ревва наголосила, що тематика виставки, на якій представлена серія робіт «Козак Мамай», була обрана невипадково. Адже Козак Мамай здавна вважався захисником українського народу, символом духовної сили, незламності в боротьбі з ворогами. І саме сьогодні, коли українці вкотре відстоюють право на свободу і незалежність, звернення до образа Козака Мамая є актуальним як ніколи. Він – спражнє уособлення непереможності та незборимості українського народу, лицар, який не вмирає і не вмре, бо козацькому роду нема переводу.

Частина експозиції представлена іконами, створеними художницею у техниці витинання. Перебуваючи у постійній небезпеці, козаки зверталися за допомогою і заступництвом до небесних сил. Звідси і шана до ікон із зображенням святих, якими вони прикрашали свої курені. Однією з най– популярніших була ікона Пресвятої Богородиці. Божа Мати вважалася покровителькою усього українського козацтва.

Як учасниця арт-проєкту художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна «Художні студії – 2022» на тему: «Портрети сучасників на тлі війни», Ольга Коломієць створила понад сорок графічних портретів військовослужбовців Збройних Сил України – учасників бойових дій в Кіровоградському обласному клінічному госпіталі ветеранів війни. Частина цих робіт, із зібрання художньо-меморіальний музею О.О. Осмьоркіна, представлена в експозиції.

У своєму виступі Ольга Коломієць розповіла, що саме надихнуло її на створення художніх робіт, про особливості техніки витинання, у якій створені картини. Надзвичайно емоційною була розповідь про спілкування з нашими захисниками, портрети яких створювала художниця.

Директорка художньо-меоріального музею О. О. Осмьоркіна Віта Чернова привітала Ольгу Володимирівну з відкриттям виставки і побажала нових творчих звершень.

Теплі побажання і поетичні дарунки на адресу художниці прозвучали від членкині Кіровоградської обласної організації спілки письменників України Валентини Кондратенко-Процун та голови творчого об’єднання «Вітрила» Олени Надутенеко.

І, звісно, лунала пісня. Пісня, яка супроводжувала наших славних предків і яку підхопили їхні сучасники. У виконанні кропивницького дуету «ПараЛель» звучали патріотичні пісні.

Для учасників заходу музейники створили дві тематичні фотозони, де всі охочі мали змогу зробити світлини.

І, звичайно, були слова вдячності нашим захисникам, нащадкам славних козаків, які мужньо боронять нашу країну і зводять нанівець усі спроби нового поневолення.

Світлана Колесник, головний зберігач фондів літературно-меморіального музею І.К. Карпенка-Карого


Надрукувати   E-mail