Кожен хоче мати хоча б невеликий, але свій клаптик землі

Як відомо, питання у земельній сфері – сьогодні одні із найактуальніших. А ухвалений Верховною Радою закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», яким з 21 липня 2021 року відміняється мораторій на продаж сільськогосподарської землі, створює певний ажіотаж серед землекористувачів. Адже кожен хоче мати хоча б невеликий, але свій клаптик землі.

Тож чого очікувати найближчим часом в питанні реалізації земельної реформи? Про це йшлося під час семінару з аграріями Кіровоградщини. Участь у ньому взяв голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко.

– У напрямку децентралізації ми проводимо підготовчу роботу для передачі земель сільськогосподарського призначення органам місцевого самоврядування. Це відбудеться після місцевих виборів до новосформованих ОТГ. У подальшому після певних змін у земельному законодавстві, зокрема Земельному Кодексі, відповідних нормативних документах, передаватимуться й інші категорії земель, – уточнив він.

Того ж дня до Романа Лещенка на зустріч, що відбулася у головному управлінні Держгеокадастру у Кіровоградській області, прийшли члени садового товариства «Колос», що знаходиться на території Созонівської сільської ради Кропивницького району. Близько сотні членів цього товариства останні п’ять років безуспішно намагалися оформити свої ділянки площею від 5 до 12 соток.

Як зазначила його бухгалтер Ганна Карпенко, люди зверталися до ГУ Держгеокадастру із заявами, але отримували відмови через обтяження земельних ділянок актом на право постійного користування. Коли ж звернулися до теперішнього керівника, то нарешті отримали позитивний результат. А ті члени товариства, які перші підготували необхідні документи і передали до головного управління, вже отримали накази про передачу земельних ділянок у приватну власність.

– Максимальна наближеність до проблем людей. На це я завжди націлюю усіх фахівців, зокрема керівників головних управлінь. Коли Оксана Станіславівна поінформувала мене про цю проблему, я підтримав свою колегу у бажанні допомогти вам. Держгеокадастр має бути державним органом, який вирішує проблеми громадян, а не штучно створює їх, – зазначив Роман Лещенко.

Як було обіцяно під час заходу, найближчим часом, відповідно до чинного законодавства, будуть опрацьовані й звернення інших громадян, які входять до цього кооперативу, котрі вже написали чи збирають документи для подання заяви щодо отримання дозволу на приватизацію земельної ділянки для ведення садівництва.

Таїсія Дробот


Надрукувати   E-mail