Лариса Костенко купує землю на окупованих територіях?

Юристка Євгенія Захарченко учергове здивувала аналізом свіжої, минулорічної декларації начальниці управління освіти нашого міста Лариси Костенко. Точніше, здивувала не пані Євгенія, а пані Лариса своїми нетиповими придбаннями…

Отже: «Зарплата від управління освіти склала 649 тисяч, тобто, у середньому 54 тисячі на місяць. Порівняно з минулим 2022 роком збереження у готівці зменшились вдвічі: на 100 тис грн і на 5 тис євро.

Змінився і склад нерухомого майна: пані Костенко у жовтні 2023-го купила 6 ділянок по 2 га землі. Якщо вірити декларації, переліку територій та карті бойових дій, то станом на 29 березня цього року ділянки знаходяться на окупованій з лютого 2022 року території. Радіо Свобода стверджує, що в Такмаку Запорізької області зараз розташовується «19-та мотострілецька дивізія армії РФ».

У червні в інтерв’ю одному радіо заступниця директора департаменту земельних відносин Донецької ОВА О. Рибакова сказала, що середня вартість одного гектара землі в Україні становить 39 тисяч. Начальниця Кропивницького УО придбала ділянки у середньому по ціні 19,5 тис грн за 1 га. Тобто, інвестиція непогана, адже і вартість удвічі нижча, ніж на ринку, і Податковий кодекс каже, що можна не платити земельний податок, якщо територія окупована.

Але в якому стані будуть ці ділянки на час звільнення і коли воно відбудеться, а головне, як нотаріус змогла посвідчити угоди, якщо Кадастрова карта та сервіси ДГК обмежили доступ до цих ділянок? Цікаві питання без відповідей».


Надрукувати   E-mail