Ми дихаємо радіонуклідами, п’ємо їх і споживаємо

Такий страшнуватий висновок зробив, виступаючи на регіональній конференції "Шляхи вирішення проблем урановидобувних територій щодо зменшення ризиків від іонізуючого випромінювання" керівник аналітично-дослідного відділу ГО «Флора», Володимир Бочаров-Туз.

Учасниками конференції, як повідомила пресова служба ГО «Флора», стали екоактивісти та представники державних інституцій, відповідальних за захист населення від радіаційних ризиків, у тому числі радону. В результаті дискусій та обговорень було досягнуто згоду підтримати проєкт обласної Комплексної програми захисту населення Кіровоградської області від іонізуючого та радонового впливу на 2021-2025 роки.

Її проєкт презентував начальник управління з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Кіровоградської обласної державної адміністрації Володимир Слінченко. В ході дискусій, учасники зустрічі погодились, що проєкт програми – лише перший крок у вирішенні радіаційних проблем області. Кіровоградська обласна рада має невідкладно прийняти програму.

Але виконуюча обов’язки начальника департаменту екології, природних ресурсів та паливно-енергетичного комплексу Кіровоградської обласної державної адміністрації Ганна Гоменюк зазначила, що протягом найближчих тижнів очікується виділення коштів з обласного бюджету для проведення стратегічної екологічної оцінки проєкту програми. Тільки після проходження цієї оцінки, програма буде направлена на розгляд Кіровоградської обласної ради.

Екоактивісти ГО «Флора» налаштовані на те, аби добитися прийняття програми вже в середині 2021 року.


Надрукувати   E-mail