Найбідніші українці люблять Росію і розмовляють російською

Міжнародний республіканський інститут нещодавно провів широкомасштабне муніципальне опитування (в обласних центрах країни). Його результати, очевидно, ще довго аналізуватимуться і політиками, і науковцями. За матеріалами ЗМІ наводимо кілька цікавих моментів свіжого опитування.

Одне з ключових запитань – про матеріальне становище людей. Традиційно респонденти розподіляються на тих, кому доводиться економити навіть на їжі, тих, кому складно придбати одяг та речі повсякденного вжитку та тих, кому важко придбати вартісні речі. Отож, найбільше тих, хто змушений економити на харчуванні серед мешканців Сум (34 %) та Маріуполя (30%). Цікаво, що в Ужгороді таких лише сім відсотків.

Тих, кому вистачає на продукти, але для придбання одягу, взуття слід гроші збирати чи позичати найбільше в Дніпрі – 35% та Сєвєродонецьку – 29%. Найменше скаржаться на неможливість задовольнити базові потреби у Івано-Франківську, Ужгороді, Львові, Києві і Тернополі. Цікаво, що саме у тих містах, де вищий рівень бідності, респонденти повідомили, що у побуті здебільшого користуються російською мовою. Так само там вищий рівень теплого ставлення до Росії 14-17 відсотків.

До речі, у нашому місті, яке у багатьох аспектах опитування займає місце в основному наприкінці першої десятки, тепле та дуже тепле почуття до Росії мають 11 відсотків опитаних, 61 – холодно ставляться до неї, решта – не визначились. 58% мешканців Кропивницького підтримують вступ нашої держави у Європейський Союз, митний союз з Росією. Білоруссю і Казахстаном підтримують 14 %. У НАТО хочуть 53 % кропивничан, 20% – проти.

Найкраще у нашому місті мешканці оцінили роботу закладів торгівлі – 62 % опитаних задоволені нею. Кропивницький також у трійці лідерів, де найбільше довіряють армії – 78 відсотків. А от церкві повністю довіряють у нас лише 23 відсотки. На Заході країни, наприклад, цей відсоток стабільно – 50. Зате у Кропивницькому 49 відсотків людей швидше схвалюють її діяльність. Очевидно, це пояснюється тим, що у нас ще дуже великий вплив має Московський патріархат.

48% кропивничан вважають своє місто красивим і 35 скоріше красивим. Але от доглянутим – тільки 10 відсотків (41 – скоріше доглянутим), так само і сучасним (скоріше сучасним – 35%), лише 8 відсотків вважають Кропивницьким розквітаючим (42 – скоріше), А 38%, на жаль – посереднім. Економічно розвинутим вважають наше місто теж лише 11 відсотків опитаних, 17 – екологічно чистим.

Тож, очевидно, удосконалюватись і розвиватись нам ще – дай Боже! І потенціал, схоже, є, бо у цьому дуже важлива взаємна довіра мешканців і керівництва міста. Голові міста у нас довіряють 72, а міській раді 62 відсотки респондентів.

Що ж, роботи вистачить усім!

Вл. інф.


Надрукувати   E-mail