Це – Оксен Лісовий. Він – доброволець 95-ї окремої десантно-штурмової бригади. А ще – новий міністр освіти й науки України.
Оксен – кандидат філософських наук, доцент і директор центру "Мала академія наук". Він – син знаних в Україні дисидентів Віри та Василя Лісових.
Нагадаю, що Василь Лісовий був арештований за написання свого без перебільшення легендарного листа, адресованого ЦК КПРС і ЦК КПУ на ім’я Брежнєва та Щербицького. У листі Лісовий нещадно викривав всі недоліки радянської системи, особливо щодо арештів інтелігенції, об’єднаних "справою Добоша". Наприкінці листа Лісовий зазначив, що вважає себе також причетним до тієї справи, а, отже, просить і його заарештувати та судити.
Суд приговорив Василя до семи років ув’язнення та трьох років заслання. Після його поневолення вагітну дружину Лісового Віру виганяють із роботи в інституті педагогіки.
У 1979 році Василя переводять на заслання у Нову Брянь, де Лісовий працює на заводі. Туди ж приїздить Віра з донькою Мирославою та семирічним сином, з яким Василь нарешті мав можливість по-справжньому познайомитись.
Отже, Оксен як ніхто інший, знає ціну свободи і незалежності нашої України.
Призначення Лісового на посаду міністра підтримали 313 парламентаріїв.
Оксен Лісовий спочатку закінчив Решетилівське художнє училище народних промислів за спеціальністю «художник-кераміст». Він має фах гончара 3-го професійного розряду.
Вже після реабілітації батька Оксен опанував у Київському державному інституті культури спеціальність «Бібліотечно-інформаційні системи». З 17 років пан Лісовий уже вів художні гуртки при школах, як тренер навчав фехтувати в скаутській організації «Січ», історичному клубі КНУ імені Тараса Шевченка та Києво-Могилянському колегіумі.
На сторінці МАН у соцмережах є інформація про те, що у 23 роки Оксен Лісовий зайнявся бізнесом. Автозаправну станцію відкрив на позичені в батьків $200, і надалі вона стала прибутковою.
В інтерв’ю він пояснював, чому пішов у науку: «…у мене були кіоски, магазини… Я побудую будинок, обнесу його високим парканом, і в мене там все всередині буде дуже добре. Але я ж буду виїжджати за межі цього будинку… Мало прибрати у своєму подвір’ї, треба прибрати свою вулицю, своє місто. А для цього треба прибрати безлад у голові тих людей, які живуть у цих містах. Тому найцікавіше і найперспективніше, власне, прибирати безлад у головах людей».
Оксен Лісовий з 2010 року обіймає посаду директора Національного центру Мала академія наук України (МАН). У 2010 МАН отримує статус Національного центру. Тоді ж пан Лісовий став ініціатором проведення літніх наукових шкіл для талановитої молоді.
Наразі щоліта проводиться понад 150 літніх шкіл у різних регіонах країни та за різними науковими напрямами.
Згодом, у 2012 році, Оксен Лісовий захистив кандидатську з філософської антропології та філософії культури, а у 2015 році отримав вчене звання доцента.
Також 2012 року за освітню діяльність став лауреатом Державної премії України у сфері освіти. А у 2021-му отримав почесне звання «Заслужений працівник освіти України».
У вересні 2020 року спільно з президентом Малої академії наук Станіславом Довгим ініціював заснування першого в Україні Музею науки, який відкрили на ВДНГ у Києві.
З початком повномасштабного російського вторгнення він долучився до війська як доброволець у складі 95-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ.
Так хочеться вірити, що ми матимемо достойного міністра освіти та науки України.
Ярослава Різникова