«Нам довелося пройти десять кіл пекла, повернутися додому і знову щось завойовувати»

Під час зустрічі голови Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру Романа Лещенка та Олександра Щербини, ветерана ГО «Редут 3-го полку спецпризначення», актуальним був увесь комплекс питань щодо надання земельних ділянок учасникам ООС/АТО. Зустріч відбулася у головному управлінні Держгеокадастру Кіровоградської області.

Зокрема йшлося про можливість отримання угідь в оренду для фермерства, якості земельних ділянок, які надаються нашим захисникам з метою подальшої приватизації, та інші питання.

Олександр Щербина – активний громадський діяч. Він не один рік відстоює інтереси побратимів та їхніх сімей.

– Я ніколи не думав, що у різних державних структурах я по кілька разів на день буду повторювати, що я атовець і відстоювати права свої й своїх побратимів. У зоні бойових дій нам довелося пройти десять кіл пекла, повернутися сюди і знову щось завойовувати.

Під час зустрічі ветеран наголосив, що у співпраці громадської організації та обласного управління Держгеокадастру існує взаєморозуміння. Проте є деякі нюанси: насамперед не завжди задовольняє колишніх воїнів якість земельних ділянок, що пропонуються для приватизації, місце їхнього розташування.

На це зауваження Роман Лещенко відповів:

– Після виборів ми два мільйони гектарів віддаємо ОТГ у комунальну власність (земля державної власності поза межами населених пунктів). 750 тисяч гектарів землі надані в постійне користування. І ще трішки землі залишається у державній власності, її небагато. Тій кількість атовців, які в нас є сьогодні, землі не вистачить.

За словами голови Держгеокадастру, аби віддячити героям за їхню участь у збереженні суверенітету і територіальної цілісності України, доведеться шукати інші шляхи, зокрема запровадити монетизацію – справедливу ринкову грошову виплату. «Сума її дорівнюватиме тій, яку отримав би учасник АТО, спочатку приватизувавши земельну ділянку, а потім відчуживши її».

Можливий варіант надання воїнам землі в оренду, приміром, 10-20 га на десять років для зайняття фермерством.

– Я звертався до Держгеокадастру з цією пропозицією, адже бажаю працювати сам на себе. Бути середнім класом і забезпечувати власну родину, – підсумував Олександр Щербина.

Таїсія Дробот


Надрукувати   E-mail