Нас хочуть заразити психіатричною хворобою?

Ми живемо в суспільстві, в якому грубі психіатричні симптоми – саме ті симптоми, які належать цій психіатрії, видаються за еталони моди і поведінки, вважає Ірина Медведєва, директор Громадського інституту демографічної безпеки.

Психіатричні ураження ведуть до порушення моральності, а моральні спотворення обов'язково тягнуть за собою психічні деформації. На переконання Медведєвої, відбувається штучне психічне зараження, особливо молодого покоління, і навіть дітей. Іноді це називається сексуальною освітою, іноді пропонується щось інше, при цьому всякі гидоти, отруйні для моральності людини, для його психіки подаються в дуже красивих гуманістичних обгортках.

«Зверніть увагу, – каже психіатр, – зараз активно пропагується неохайність – брудне засмальцьоване волосся, рвані шкарпетки, драні джинси, поли пальто або сорочки різної довжини чи застебнуті не на ті ґудзики. У психіатричних лікарнях знають, що в історії хвороби є така графа: охайність хворого. Якщо хворий не охайний, це показник дуже важкого психіатричного розладу. Коли людина постійно носить рвані шкарпетки або панчохи, не миє волосся або неправильно застібає сорочку, це є психіатричний симптом, який сьогодні, на жаль, існує в якості ознаки молодіжної моди».

«Або візьмемо героїв багатьох бойовиків і трилерів – це надсильні люди, які вирішують свої проблеми, трощачи і знищуючи все живе і неживе на своєму шляху. Цей ефект в психіатрії називається гебоїдна шизофренія, в якій поєднується юнацька патологічна жорстокість з патологічним отупінням серця, тобто патологічна безсердечність», – зауважує Медведєва.

Інша якість людини – зайвий раціоналізм, який сьогодні нав'язується як прагматизм. Це теж ознака шизофренії. Обиватель часто думає, що шизофреник ірраціональний. Це не так. Шизофреник надмірно раціональний, але при цьому без почуттів. Власне до цього – менше емоцій, більше прагматизму – і закликають сьогодні молодих людей ідеологи нової моди, але це дуже важкий симптом.

А що таке руйнування інтимного сорому з точки зору психіатрії? На думку Ірини Медведєвої, це не просто нав'язування різного роду збочень, типу вуаєризму (коли по телевізору показують те, що відбувається в чужих спальнях), але і популяризація сексопатологічних відхилень. А сексопатологія – частина психопатології.

Але найголовніше в руйнуванні інтимного сорому те, що, розповідаючи молодим людям про безпечний секс, їх підштовхують до задоволення сексуального інтересу, принижуючи цінність сімейно-шлюбних стосунків, які є найважливішим елементом в будівництві нормальної психіки. При їх відсутності неминучі різні порушення, дуже хворобливі для психіки. Це веде, зокрема, до розумової деградації всього суспільства.

Чи так це насправді? Що про це думає професійний психолог Андрій Фоменко?

– У цьому тексті я помітив дуже жорсткі проєкції власних побоювань. У категоричних судженнях чітко виражена захисна позиція автора. Він аналізує зміни, які бачить навколо себе, застосовуючи критичну кількість стереотипних суджень і узагальнень. У світі, очевидно, багато негативу, але не слід забувати й про добре і світле.


Надрукувати   E-mail