Наш кардіологічний центр має стати сучаснішим

Ми вже писали про те, що у нашому обласному кардіологічному центрі мають проводитись унікальні операції на серці, завдяки співпраці із досвідченим лікарем, науковцем Олександром Довганем. Він розповів нашим читачам про свій професійний шлях, своє становлення. http://chas-time.com.ua/liudyna/asystuvav-amosovu-stazhuvavsia-u-klinikakh-londona-i-berlina.html
Сьогодні – про плани на майбутнє.

Не шкодуючи часу на дорогу, професор Довгань приїздить до Кропивницького з Києва на три дні на тиждень. В обласному кардіологічному центрі він консультує і проводить операції з вівторка по четвер. Хочеться вірити, що через певний час тут сформується когорта його учнів і послідовників, яку можна буде назвати «Школа професора Довганя». Але для цього багато чого ще треба зробити.

Олександр Довгань про КНП «Обласний клінічний кардіологічний центр Кіровоградської обласної ради»: «Технології, які застосовуються тут більш-менш нові, але… Потребує переобладнання відділення реанімації та інтенсивної терапії. Проєкт вже готовий, проте не вистачає коштів, щоб його реалізувати. Потрібне центрально-стерилізаційне відділення, свого удосконалення потребує операційна, слід закупити переносний рентгенапарат, дихальний апарат, сучасний апарат УЗІ тощо. Фінансування йде в основному з обласного бюджету. Міністерство забезпечує тільки дороговартісні витратні матеріали за квотою. Хоча доволі хворих містян теж оперуються тут, місто не бере участь у співфінансуванні закладу. Якщо правильно організувати роботу цього закладу, тут можна виконувати 200-250 операцій на рік. І це буде достатньо для того, щоб люди не помирали у цьому регіоні.

Найголовніша проблема в області – інфаркти міокарду. На жаль, сюди поступають пацієнти з уже сформованими інфарктами. А у світі головна тенденція – аби цього не допустити. Бо інфаркт – це катастрофа, це відмирання частини серцевого м’яза. Інфаркт розвивається протягом двох годин. Тому існує такий термін як терапевтичне вікно. Це час, за який потрібно доставити хворого з початку приступу до відкриття артерії (операції). Якщо приступ трапився у людини десь у Гайворонському районі, як її сюди доправити? Хіба що літаком. Тому головне завдання – не допускати гострих станів, вести попереджувальну роботу, проводити коронографію і надавати вчасну допомогу серцево-судинним хворим. Адже ця патологія дає найбільшу смертність, причому у людей працездатного віку».

Отже, маємо велику надію, що за умови підтримки обласної та міської влади та за участі Олександра Михайловича за кілька років у Кропивницькому з’явиться не лише команда висококласних кардіохірургів, робота яких відповідатиме світовим стандартам, але й сучасний кардіологічний центр. Такий, як наприклад, у Черкасах.

Любомир Романов


Надрукувати   E-mail