Невеличка школа на Завадівці здавна була дуже симпатичною і затишною. Дитячий і дорослий колектив тут – мов одна дружна родина. Сюди люблять запрошувати випускників, зокрема з концертами тут часто виступає заслужений працівник культури Борис Притула. З часом школа на околиці міста трансформувалася в гімназію. Нині гостро постало питання її закриття та об’єднання із Кущівською школою.
У Facebook-групі «Батьківська рада Кропивницького» з’явився пост, у якому висловлювався жаль з цього приводу і бажання відстоювати рідну школу.
Начальниця міського управління освіти Лариса Костенко пояснила ситуацію, яка склалася навколо Завадівської гімназії:
«Ніяких рішень щодо закриття закладу ще не приймалося. Взагалі зачинити будь-який заклад під час воєнного стану не можна, бо немає можливості внести зміни до реєстрів. Наприкінці квітня-на початку травня у нас тривають співбесіди з директорами шкіл, ми обговорюємо кадрові питання і можливості закладу. Перший клас у Завадіївській гімназії не може відкритися, бо виявили бажання вчитися тут лише 4-5 першачків. Зараз всього в класах там навчається десь по 14-15 дітей. Це до того, що середня кількість учнів у класі має бути близько 28. Ресурсів на забезпечення гімназії вистачить тільки до кінця серпня, після — коштів на зарплатню вчителям не буде. У нас така ситуація траплялася по кількох школах, відбулося об’єднання і витрати зменшилися. Якщо заклади об’єднуються, то потім на 1 вересня можна буде врегулювати мережу і зменшити на неї навантаження, щоб працівники вчасно отримували зарплатню».
Ситуацію також прокоментувала директорка комунального закладу "Кущівська гімназія міської ради міста Кропивницького» Наталя Вельгун:
«Об'єднання наших шкіл вважаю раціональним кроком, і не лише як директорка, а також як звичайна громадянка. Треба розуміти, що освітня субвенція розраховується за формулою, в основі якої є кількість дітей. А наповнюваність класів має бути 28 осіб. За такої ідеальної наповнюваності коштів освітньої субвенції вистачатиме для всіх шкіл. Проте ми маємо певний відсоток шкіл у місті, де наповнюваність учнями доволі низька. Таким чином збільшується кількість класів, що тягне за собою проблеми з фінансуванням. Наші маленькі школи були завжди дорожчі, аніж великі, і за останні роки ця проблема ставала все гострішою. Проте у мирний час міська влада знаходила можливість дофінансовувати нашу галузь із міського бюджету, щоб утримувати всі школи. Зараз ми всі розуміємо ситуацію з фінансуванням, вона така, що можемо використати лише освітню субвенцію. Її не вистачає на початок наступного навчального року в Завадівській гімназії, це фінансування покриває тільки серпень місяць, і тому рішення треба приймати зараз. Чому саме Кущівська гімназія? Рішення про те, в якій школі навчатиметься дитина, приймають батьки. Але ми пропонуємо нашу Кущівську гімназію як школу, яка має потужність для надання освітніх послуг для сукупної кількості кущівських та завадівських дітей. Якщо класи переходять до нашої школи, то відповідно і педагоги також залишаються з тими ж годинами, що вони були б і в Завадівській гімназії. Таким чином і діти навчаються, і педагоги з навантаженням. Якщо в результаті об’єднання матимемо проблеми з навантаженням, управління освіти не стоятиме осторонь – обіцяють сприяти у вирішенні питання працевлаштування вчителів. І про майбутній перший клас. Ніхто не назве раціональним рішення відкриття двох перших класів із низькою наповнюваністю в Кущівській і в Завадівській гімназії. Причина та ж сама – фінансування. Усі вчителі повинні отримувати заробітну плату, і на неї має вистачити тієї ж освітньої субвенції, про яку говорилося вище».