Несподіванки і відкриття від ходячої енциклопедії

Серед дійсних і діючих членів клубу «Колекціонер» майже 90% – члени міського відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів.

Цей рік видався важким через пандемію та карантин. На певний час зустрічі колекціонерів відкладалися. І у цей складний час Віталій Постолатій зміг у тісній творчій співдружності з ОУНБ імені Дмитра Чижевського організувати шість виставок світлин та листівок.

Кожна з шести виставок по-своєму цікава та мала певну особливість. Почався виставковий марафон з новорічно-різдвяної “500 миттєвостей Різдва». Свою колекцію різдвяних та новорічних листівок краєзнавець та колекціонер Віталій Постолатій збирав впродовж 30 років. На виставці представлені не лише листівки, виготовлені у різні часи – від кінця ХІХ століття до початку ХХІ, а й у різних техніках – від друкованих до електронних та 3D-листівок. Після презентації відбувся майстер-клас з малювання новорічних прикрас 3D-ручками.

Після цієї першої виставки було організовано ще дві присвячені дню святого Валентина та 8 березня. Через карантин вчасно не відкрилася виставка, присвячена ювілею Перемоги над нацизмом. Але 2 вересня, у день закінчення другої світової війни, виставку світлин «Переможці» все ж відкрили. Кілька десятків фото учасників другої світової викликали інтерес та зацікавлення відвідувачів бібліотеки.

Пізніше, крім виставки листівок з квітами «Квіти проти COVID-19», була цікава виставка-презентація з дискусією «Виставка однієї світлини». На світлині зображена жінка, за однією з версій та написами на ній – отаманша Марія Нікіфорова. Це стало інтригою, бо довести чи та то Марія, важко. Загадка з минулого сторічної давності стала темою дискусії.

Віталій Постолатій крім світлин та листівок колекціонує бони (паперові гроші), цікаві книжки та деякі предмети, пов’язані з краєзнавством. А цього року і сам написав та видав публіцистичну книжку «Епоха Петра», присвячену відрізку історії України з 2014 по 2019 рік. І ще дуже цікаве спілкування з самим паном Віталієм, бо колекціонер зі стажем це своєрідна ходяча енциклопедія, кожна розмова з ним, як пізнавальна лекція.

Анатолій Авдєєв


Надрукувати   E-mail