Уже скоро рік, як COVID-19 впевнено крокує світом. З початку пандемії захворіло майже 65 мільйонів людей, із яких 45 мільйонів видужали. В Україні кількість вражених коронавірусом уже добігає до 800 тисяч чоловік. Майже половина вилікувалися.
Наша землячка Ольга Горпинченко, викладачка Центральноукраїнського національного техуніверситету та її родина також перехворіли на цю страшну хворобу. Як вона протікає? З якими проблемами найперше доводиться зустрітися? Про це пані Ольга розповідає у пості на ФБ:
– Можливо моя історія зможе когось застерегти, стати корисною, а можливо й врятувати...
Після хвороби минуло вже більше півтора місяці. Сьогодні почуваюся добре. Проте все почалося не зовсім так, як розповідають про початок COVIDу.
З перших днів, коли я відчула погіршення самопочуття, не було ніяких явних ознак (симптомів) хвороби. Лише відчуття, що зі мною щось не те відбувається. Через день-два з'явилася невисока температура до 37 градусів. Інколи вона трохи підвищувалася, але цього я не відчувала. Так тривало днів 3-4. Ні кашлю, ні ускладненого дихання не спостерігалося. На четвертий день звернулася до сімейного лікаря. При огляді та прослуховуванні – все було чисто. Утім я відчувала, що дихання ускладнене.
Приблизно через день підвищилася температура. Лікарка призначила полоскання горла, хоча воно особливо не турбувало, промивання носа розчином, вітаміни й часте вживання теплого чаю. Через день на прийомі у поліклініці знову не почули ніяких хрипів. Але мене найбільше турбувало дихання, яке з кожним днем ставало все тяжчим. Тож почала наполягати на необхідності проходження рентгену. У результаті обстеження був поставлений діагноз – двостороннє запалення легень, їх ураження 25-30 відсотків. Через день частково, а потім остаточно втратила нюх. Він і досі повністю не поновився.
Про госпіталізацію мова не йшла, призначили кілька антибіотиків та симптомне лікування. Загалом температура трималася 7 днів. На 10-ий день пройшла обстеження за допомогою комп’ютерної томографії легенів, який підтвердив негативний результат щодо наявності кононавірусу. Проте ще тижнів зо два дихання частково було ускладнене.
Крім мене, на COVID захворіли мій чоловік і маленький син, якому рік і 7 місяців. Найгіршим стало те, що довелося вимагати від лікарів, аби провести йому тест. На те, що дитина є контактною особою, ніхто не звертав увагу. Тож довелося дзвонити на гарячу лінію ОДА і просити допомоги у вирішенні цього питання.
Сьогодні багато кажуть, що медики на передовій у боротьбі з коронавірусом, вони мають надзвичайне навантаження, ризикують власним життям і здоров’ям. Справді, таких більшість. Проте інколи трапляється так, що їхньої особливої уваги слід просто вимагати.