Принц Філіп: "Найкращі келихи – довгі, найкращі тости короткі"

Чоловік Єлизавети II, принц Філіп, який помер 9 квітня 2021 року напередодні свого сотого ювілею, у 1973-му літав у небі над Києвом, гуляв його вулицями і...пив горілку з перцем у столиці України. Недавно спливли архівні фото того самого дня, коли герцог Единбурзький відвідав українську столицю, пишуть «Факти».

...48 років тому чоловік королеви Великобританії разом з донькою принцесою Анною приїхав у Київ. Тоді королівській персоні було 23 роки. Вона любила кататися верхи на конях. У вересні 1973-го столиця України приймала чемпіонат Європи з кінного спорту, а дочка британської королеви була пристрасною любителькою коней і досвідченою наїзницею. Батько приїхав, щоб підтримати дочку в її спортивних починаннях. Повідомляється, що враження від поїздки у Його Високості були хорошими. Знайомився він з Києвом досить своєрідно: сідав на приватний літак і цілу годину літав над містом, з великою цікавістю оглядаючи його. "Добре вивчивши з висоти планування міста, герцог зазначив, що столицю радянської України поділяє на дві частини прекрасна річка, а пляжі у центрі мегаполісу – це саме по собі диво"! (Із спогадів колишнього голови Київського міськвиконкому Володимира Гусєва).

Принц оцінив тоді наші національні страви. "У перерві між змаганнями ми обідали у ресторані "Прага" на ВДНГ. Принцу Філіпу сподобалися український борщ з пампушками і котлети по-київськи. За обідом він символічно випивав чарочку горілки з перцем, жартівливо промовляючи: "Найкращі келихи – довгі, найкращі тости короткі", – розповідав В. Гусєв. Герцога поселили у резиденції по вулиці Рози Люксембург (тепер Липська), навпроти готелю "Київ". А його дочка Анна разом з членами англійської команди зупинилися у готелі "Москва" (тепер "Україна"). До речі, тоді дочка Єлизавети II впала з коня під час свого візиту в Київ.

Принца Філіпа не стало вранці 9 квітня. Він помер вдома, у Віндзорському замку після того, як виписався з лікарні 16 березня.

Юрій Матівос


Надрукувати   E-mail