Протягом останнього місяця, попри пандемійні загрози, тривають презентації книг, виданих за кошти обласного бюджету минулого року. А видано їх було не так і багато: сім видань за 325 тисяч гривень. В останні роки процес триває на основі обласної програми з питань книговидання. Зокрема з серпня минулого року діє експертна рада, очолювана посадовцями ОДА, до якої входять науковці, бібліотекарі, письменники, краєзнавці, громадські діячі – саме вони після ретельних обговорень рукописів, дають зелене світло найдостойнішим.
Серед семи торішніх – книги членкинь НСПУ: Наталії Бідненко «Бузковий вечір» (поезія) і Антоніни Царук «Коди золотих рун» (статті, рецензії, відгуки). Під час презентації у краєзнавчій залі обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського звучала поезія про любов («Мені часом дорікають, що я пишу про любов, – зізнавалась Н.Бідненко – А я дала собі клятву: перестану писати про любов лиш тоді, коли вона зникне»), патріотичні експресії про загублену українську абетку («руни») і бешкетні методи спілкування з відомими літераторами країни, чиї твори стали об’єктом досліджень А.Царук.
А ще начальник управління комунікацій з громадськістю та інформаційної діяльності ОДА Віталій Останній стверджував, що в нього найкраща посада, адже він сприяє духовності й допомагає талантам. Голова письменницької організації Василь Бондар повідав історію видань в області за державний кошт з початку цього століття й висловив думку, що якби Кіровоградщина разів у чотири збільшила фінансування книг, як деякі регіони України, то й тоді під ці кошти у нас знайшлись би достойні талановиті твори.
Охочих говорити про книговидання та вітати авторок із презентацією виявилось на диво багато: Антоніна Корінь, Оксана Буянова, Сергій Осадчий, Віра Володіна, Борис Притула, Зінаїда Андреяшевська, Валентина Саєнко… Люди знані в нашому місті й небайдужі. А кажуть, що в нас книги перестали читати. Читають. І пишуть.
Вл. інф.