Випадково "просвітилася" історією нашого міста від ресторану "Старе місто". Та так, що й апетит пропав.
Отже, у 1754 р. була закладена фортеця св. Єлизавети, навколо якої стрімко почали рости поселення. Виходить, і справді, подумає турист з Харкова, приміром, в цих краях було дике поле, а цариця прийшла і ощасливила всіх, принісши життя. А як же козацькі слободи Кущівка, Лелеківка, Завадівка? Ну, добре, можливо, скажете, що не все так однозначно: поселення і виникнення міста – це різні речі.
А як щодо визначних постатей, які відвідували місто? «Кутузов – вєлікій руській полководєц»? Для нас він може бути визначним хіба за те, що спалив Москву і як мух, не жаліючи, кидав своїх солдатів на смерть.
"..малоросс, сочувствующий родному языку, родной литературе, положительно зловредный член общества, и тормозит работу всеобщего просвещения, всеобщей великорусской литературы, в которых все спасение, вся надежда. Он тормозит ход цивилизации, созданной одним великорусским народом, сумевшим создать величайшее из государств...." А хто це так про українця, як зловрєдного члєна общєства? Може, Жириновський чи Сімоньян? Та ні, це ж Достоєвський! Ще той імперець.
Троцький – організатор і перший командувач Червоної армії. Тієї, яка розчавила всі сподівання українців на незалежність. Ідеолог колективізації, що супроводжувалася розкуркулюванням, репресіями і, врешті-решт, призвела до Голодомору. Так, і справді знаменитий....
Невже це ті, ким ми повинні пишатися і про кого розповідати кропивничанам і гостям міста?
А як же Кропивницький, Тобілевичі, Заньковецька, Нейгауз, брати Ельворті, Маланюк, Василь Вишиваний?
Ну, чому ми вперто, тільки вже добровільно, чіпляємо на себе чужі ворожі маркери? Хтось не знаючи, хтось по інерції, а комусь і справді це рідніше...
Наталя Ковальчук