Що важливіше: людське життя чи дотримання правил безпеки?

– Неправильно поставлене питання, – скажете ви. Бо правила безпеки для того й існують, аби зберігати людські життя. Але нині, коли навколо лютує хвороба і вже наші знайомі чи й близькі не лише хворіють, а й помирають, часом трапляються парадоксальні ситуації.

Широкого резонансу набув випадок, який трапився у Голованівській районній лікарні. Її, до речі, не визначено, як опорну для лікування хворих на коронавірус. Очевидно, сподівалися, що він не добереться у цю глибинку. Але він добрався. Люди хворіють, і, ясна річ, звертаються насамперед у свою лікарню. Бо в опорній, як і у обласній, місць не вистачає, і людині із села туди не достукатись.

У Голованівській районній лікарні є кисневий концентратор і розводка, але у головному корпусі. Там теж місця зайняті. Тож коли привезли чоловіка у тяжкому стані, який критично потребував кисневої підтримки, у терапевтичну палату справді внесли балон з киснем, що, ясна річ, суперечило правилам безпеки. Хтось сфотографував той балон і послав на вайбер столичної волонтерки Лесі Литвинової, до якої якраз на той час прийшов на розмову заступник міністра Віктор Ляшко. Він побачив це фото і воно відразу ж полетіло до начальника нашого обласного управління охорони здоров’я Олега Рибальченка, який справедливо обурився і відсторонив керівницю лікарні від роботи.

Оперативно провели службове розслідування. Про його результати повідомляє сайт Держпраці: «Посадовці управління Держпраці в Кіровоградській області взяли участь в роботі комісії, яка проводить службове розслідування щодо фактів неналежного використання кисню медичного в КНП «Голованівська центральна районна лікарня» Голованівської районної ради. За результатами перевірки комісією встановлено, що у КНП «Голованівська центральна районналікарня» вимог щодо транспортування, зберігання та використання кисню медичного дотримуються. Факт знаходження кисневих балонів безпосередньо у палаті з хворими є одиничним випадком. За вчинені дії відповідальну особу притягнуто до дисциплінарної відповідальності та повідомлено про заборону таких дій в подальшому».

Питання прояснилось і вирішилось. Балон, звісно, ще тоді, відразу ж прибрали. Але чоловік помер. Правда, лікарі не впевнені, що смерть настала саме через відсутність кисневої підтримки – він потрапив у лікарню уже в тяжкому стані. І все ж…

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail