4 квітня завершилося земне життя самобутнього митця Володимира Остроухова.
Володимир Іванович Остроухов народився 18 березня 1947 року в Приморському краї (с.Хороль, Росія). Мав професійну художню освіту. З 1972 року розпочав творчу діяльність. Писав майже в усіх жанрах. Любив експериментувати. Провідним напрямком творчості стала його власна неповторна філософія життя, переосмислення традиційних сюжетів.
З 1964 року його життя нерозривно пов'язано з Кропивницьким (колишнім Кіровоградом). З 1974 по 2000 р. працював у Кіровоградських художньо-виробничих майстернях Художнього фонду УРСР (з 1991 року – художньо-виробничий комбінат Кіровоградської організації Спілки художників України). Займався в основному монументальним живописом. Його фрески та левкаси стали окрасою багатьох громадських приміщень, лікарень області та міста. З 2007 року – на пенсії, але продовжував активно творити та відкривати нові форми виразу власної мистецької індивідуальності.
Володимира Остроухова важко вважати прибічником конкретного напрямку в живописі. Його твори – прояв глибокого внутрішнього світу і непересічної особистості автора, поєднують у собі тенденції світового малярства ХХ століття та постійний пошук нових засобів розкриття художнього образу. Вони – симбіоз психодрами і живого, критичного сприйняття сучасного світу. Нестандартний підхід до композиції, смілива, віртуозна робота з кольором вирізняють творчість Володимира Остроухова.
Учасник персональних та групових обласних, всеукраїнських, всесоюзних та міжнародних художніх виставок. Більше десяти років працював з видавництвами, серед робіт – численні ілюстрації до книжок, до збірок казок тощо.Твори митця зберігаються в музеях та приватних колекціях України, Австрії, Італії, Іспанії, Польщі, Румунії та ін.
Творча унікальність майстра була оцінена і на рівні влади, і творчою спільнотою. Двічі (2016, 2020) митець був лауреатом обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна у номінації «Новітні спрямування».
Наприкінці листопада 2018 року митець оселився в с. Аджамка у «Затишній оселі» (недержавному будинку сімейного типу для літніх людей, очільниця – Валерія Кривошапка). І саме в "Затишній оселі" митець повернувся до творчості і навіть продовжилася його виставкова робота. Двічі, саме на території його останньої земної домівки, у "Затишній оселі", відбувалися вернісажі майстра: 1 жовтня 2020 року виставка творів до Дня людей похилого віку та у липні 2021 року. Окрім того, на території «Затишної оселі» тривали телевізійні зйомки фільму про унікального художника Володимира Івановича Остроухова в рамках проєкту «Особливі митці від териконів до Карпат» (реалізовано за підтримки Українського культурного фонду. Партнери проєкту "Фундація Український Донбас", "Краєзнавчо-Культурне Товариство Д.І.Я.").
Команда Музею мистецтв пишається тим, що мала честь дружити й спілкуватися з Володимиром Івановичем Остроуховим. Із усією творчою спільнотою та шанувальниками його непересічного таланту сумуємо з приводу смерті унікального Майстра і висловлюємо щирі співчуття всім хто знав та був поруч з ним.
Світла і вічна пам'ять!
Музей мистецтв