Скандал в Мар’янівській громаді. Голова рубає гілку, на якій сидить?

Реформу місцевого самоврядування, коли порівняно невелика громада отримує свою інституційність і вплив на місцеве життя, називають однією з найуспішніших. Однак, як і будь-яке явище, вона має свої недоліки. Існує загроза, що мешканці можуть обрати головою громади не людину, що вболіває за загальну справу, а рвача або дурисвіта з феодальним мисленням. Тоді членам громади доведеться непереливки. І тут постане питання – чи вистачить у них сили протистояти тиску і повернути лад?

Конфліктна ситуація склалася у Мар’янівській громаді. Вона була створена три роки тому і об’єднує населені пункти колишніх Мар’янівської, Оникіївської і Великовисківської сільради, її адміністративний центр, розташований у Великій Висці.

На початку минулого тижня тут втретє не вдалось провести засідання сесії Мар’янівської сільської ради – для кворуму не вистачило потрібної кількості депутатів. Тобто вони в залі були, але реєструватися відмовились, бо мають вимоги до голови громади Андрія Флорі. Депутати створили групу «Розвиток громади», до якої увійшли 13 із 23-х депутатів сільради, її очолив Дмитро Осадчук з Оникіївського старостинського округу. У чому ж полягає їхня незгода із головою громади? Депутати, за їхніми ж словами, втретє ігнорують сесію через методи роботи Флорі, зокрема у сфері кадрової політики, в культурі й освіті, а також у вирішенні земельних питань. Вони заявляють про переслідуванні тих депутатів і працівників бюджетної сфери, які відверто висловлюють невдоволення роботою керівництва громади. Депутати називають цю ситуацію політичним булінгом.

Депутати також вимагають звіту голови громади, скасування затвердження на посаді заступників голови Торяника та Кравченко-Бобринець та рішення про преміювання голови. Натомість – прийняти програму підтримки сімей загиблих воїнів громади та повернути до роботи звільнених працівників закладів освіти, культури (загальноосвітні школи, школа естетичного виховання та гуртків). За великим рахунком йдеться про повернення нормальної робочої атмосфери у закладах освіти та культури, прозоре вирішення земельних питань та висвітлення рішень сесії в старостинських округах.

Без вирішення цих питань депутати обіцяють поставити питання про відставку голови громади.

Що ж тут сталося? За словами мешканки громади, волонтерки і відомої громадської діячки Тетяни Бердник, Андрій Флоря, очоливши громаду, зробив багато корисних справ, допомагав місцевим школам, фінансував дитячі екскурсії. Селище Велика Виска знаходиться на трасі, через яку проїздили і проїздять багато військових. Саме тут відкрили волонтерський центр. Люди самі відремонтували занедбане приміщення центру.

Багато чого змінилося на гірше, коли заступницею голови громади стала Світлана Кравченко-Бобринець. В останній момент її підлеглий з дріб’язкових причин відмінив урочисте відкриття центру, на яке було запрошено багато відомих в області людей. Лавиною посипались звільнення авторитетних і досвідчених працівників освіти і культури. Наприклад педагогів Руденків. Коли звільнили одного з директорів школи, що входила в десятку кращих в області (!), а на його місце призначили людину, яка не мала ні стажу, ні досвіду, новопризначена відмовила авторитетному педагогові навіть вести уроки, прямо заявивши, що його присутність у школі небажана, бо на його фоні занадто яскраво буде видно її некомпетентність.

Подібна історія сталася і з викладачкою школи естетичного виховання Любов’ю Шевцовою. Її нібито змусили написати заяву на звільнення за згодою сторін. Подібні заяви написали і деякі інші викладачі цієї школи, яка теж вважалася однією з кращих у регіоні, діти займали призові місця на всеукраїнських конкурсах і змаганнях. Натомість деякі посади нібито зайняли родичі керівництва ОТГ.

На закиди з цього приводу, Андрій Флоря відповідав, мовляв, нічого страшного, спеціалістів знайдемо. А їх загалом останнім часом було звільнено 18 осіб! Навіть для великого обласного центру це відчутна втрата! Адже досвід, знання, авторитет, майстерність не набуваються в одну мить! Це безцінне, чим розумна людина не буде розкидатися.

Чому ж тоді голова громади рубає гілку, на якій сидить?

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail