Справжній герой України отримав це звання. Через 22 роки після смерті

Унікальний лікар, про здобутки якого досі мало відомо в Україні, Леонід Кіндзельський нарешті отримав звання, яке давно заслужив. Президент Володимир Зеленський присвоїв посмертно звання "Герой України" лікарю-онкологу, який рятував багатьох ліквідаторів катастрофи на ЧАЕС 1986 року.

Цьому лікареві вдавалося рятувати тих, хто отримав смертельну дозу опромінення. Якби пожежники, які у перші хвилини кинулись гасити Чорнобильську АЕС, потрапили до цього лікаря, більш усього, що майже усі вони залишилися б живими.

http://chas-time.com.ua/liudyna/nezruchn-taemnits-chornobilya-vs-kogo-l-kuvali-v-moskv-pomerli-vs-khto-potrapiv-u-kijivs-ku-kl-n-ku-vizhili-zavdyaki-odn-j-lyudin.html

Із групи пожежників, які прибули ліквідувати пожежу в перші години катастрофи 26 квітня 1986 року, 13-тьох відправили на лікування до Москви, а 11-ро – до Київського інституту радіології й онкології, яким тоді керував Леонід Кіндзельський. У результаті, з 11 прооперованих у Києві до 16 травня вижили всі, а з 13 оперованих у Москві вижили лише двоє. Всього у Києві лікувалися 115 хворих на гостру променеву хворобу, з яких не вижив тільки один.

На відміну від московських лікарів, які за методом доктора Роберта Пітера Ґейла з США вбивали кістковий мозок хворих і підсаджували їм чужий, Кіндзельський вчасно усвідомив, чим відрізняється протокол лікування лейкозу кісткового мозку від лікування наслідків опромінення. Онколог почав робити операції за методикою Жоржа Мате: підсажував донорський кістковий мозок внутрішньовенно, не вбиваючи власний кістковий мозок постраждалого. Також робилася десорбція кісткового мозку.

Сумно, що така людина отримала заслужене звання … аж через 22 роки після смерті.

Вл. інф.


Надрукувати   E-mail