У Полтаві відкрили пам’ятну дошку Євгену Коновальцю з нагоди сторіччя створення Української військової організації (УВО). Про це повідомив голова ОУН Богдан Червак:
«Відкриття у Полтаві меморіальної таблиці полковникові й першому Голові ОУН Євгенові Коновальцю – подія, яка має загальноукраїнське значення. Постать Євгена Коновальця унікальна тим, що йдеться про державного і політичного діяча, який ніколи не мислив категоріями «власного хутора», а завжди стояв на засадах соборності і Великої України «від Сяну по Кавказ».
У нашій історії знайдеться небагато постатей, які б мали такий сформований і цілісний світогляд як у Євгена Коновальця. Від юнака – до зрілого мужа він пройшов шляхом української національної ідеї і при цьому ніколи від неї не відступив.
Погляньте на фото періоду доби УНР. Як правило, поруч із Грушевським і Петлюрою завжди стоїть Євген Коновалець. Він – один із засновників і будівничих Української Народної Республіки, на переконання якого державність завжди виборюється зі зброєю в руках.
А тому після поразки УНР він не розчарувався, не пішов на співпрацю із більшовицьким режимом, а створив і очолив підпільну Українську Військову Організацію, яка продовжила збройну боротьбу за ідеали самостійної України. Згодом УВО стала стрижнем для ОУН, яку він очолив і діяльність якої стала цілим етапом національно-визвольної боротьби українського народу за право жити і бути господарем у своїй державі.
Знаменно, що відкриття дошки співпало з ювілеєм його соратника, полковника і другого голови ОУН Андрія Мельника. Після трагічної загибелі Євгена Коновальця від руки московського терориста Судоплатова, саме Андрію Мельнику довелося очолити ОУН і провести її скрізь горнила Другої світової війни».
Слід зазначити, що ідеологічно-політичну основу Украї́нської військо́вої організа́ції заклали формування Січових Стрільців, які залишили добрий слід і у нашому краї. Про їхнє перебування на теренах нинішньої Кіровоградщини, зокрема на Хуторі Надія, теплі спогади залишила дружина Івана Карпенка-Карого Софія Дітківська (Тобілевич).