Турбота про учнів чи шкарлетові забаганки?

Ще не так давно очільник Міністерства освіти і науки, тимчасово виконуючий обов’язки міністра Шкарлет (проголосувати за кандидатуру плагіатора депутати Верховної Ради, очевидно, не ризикнули) в ефірі одного з телеканалів затято доводив, що він не бачить великої проблеми у поширенні коронавірусу, що школи забезпечені усіма необхідними засобами для дезінфекції, і що взагалі треба жити на позитиві.

Але, при наближенні дати місцевих виборів, несподівано його риторика змінилась на протилежну. Днями очільник МОН поширив листа, у якому, висловлюючи турботу про здоров’я дітей, рекомендував УСІМ органам місцевої влади негайно перевести школи та ВНЗ на дистанційне навчання. Дуже дивно, що сталося це тоді, коли школи готувалися виходити на канікули з понеділка 19 жовтня – як то завжди і відбувається восени, лише трохи раніше, саме щоб розвести у часі власне школярів та виборчі комісії, які от-от мають зібратись на перші засідання.

Звісно, у містах та селах України далеко не всі керівники виявились у захваті від дикуватої ідеї дводенного (у четвер 15-го жовтня та у п’ятницю 16-го) дистанційного навчання на виконання шкарлетової забаганки. Більше того, оскільки останнім днем очного навчання несподівано став вівторок 13-го, перед святом, то в цей день вчителі були змушені хутко організувати контрольні роботи разом з… патріотичними бесідами до свята захисника Вітчизни! Вкрай важливий позакласний захід таким чином було знівельовано, зведено до рівня похапцем проведеної політінформації перед тим. як учні розійдуться по домівках. Відтак, не дивно, що у багатьох містах цю міністерську «рекомендацію» відкинули і спокійно продовжили навчатись і готуватись до канікул.

Але не у Кропивницькому! Не зважаючи на те, що і місто, і уся область знаходяться у зеленій карантинній зоні, попри те, що у кінці вересня міська влада організувала чи взяла участь у цілій низці масових заходів – день міста, день бібліотек, театральний фестиваль, виставка «АгроЕкспо» – вона чомусь вирішив підіграти т.в.о. міністра освіти, і таки анонсувала дводенне дистанційне навчання у школах, та двотижневе – у вищих навчальних закладах. Та ще й обґрунтувала це різким поширенням коронавірусу у всьому світі а також тим, що містяни нібито розслабились у зеленій зоні. Проведення ж урочистих заходів до Дня захисника України, заплановане у деяких школах саме на 14-те жовтня, узагалі було відмінено як масові заходи, які нібито сприяють поширенню коронавірусу!

Звісно, турбота про учнів – це добре. Звичайно, коронавірус не дрімає, а хворих стає більше. Але чи не пахне така політика банальними подвійними стандартами? Невже не логічніше завчасно відмовлятись від масових заходів, чи хоча б контролювати при їх проведенні дотримання безпеки, ніж потім удавано чи серйозно хапатися за голову і вводити отак от з місця у школах дистанційну освіту на два дні перед давно спланованими канікулами?! А в цей же час тривають зустрічі з виборцями кандидатів у депутати усіх рівнів, на вулицях міста масово роздають агітаційні матеріали партій усіх мастей – і тут нікого, схоже, коронавірус не лякає.

До речі, чи не бажанням відкрити виборчі дільниці і з першого дня почати роботу виборчих комісій у школах та ВНЗ, не стикаючись ні зі школярами чи студентами, ні з освітянами – насправді керувались наші очільники, приймаючи рішення про початок дистанційної освіти? Але так чи інакше, а подвійні стандарти, які не мають логіки, збурюють людей та нівелюють вкрай важливе державне свято – до добра не доведуть.

Алла Шумейко


Надрукувати   E-mail