У Кропивницькому розбомбили дитсадок та інститут (ФОТО)

Не лякайтеся, бомб на споруди ніхто не скидав. Просто будівлі по вулиці Новомиколаївській (колишня Саккко і Ванцетті) не можна виставити іншого діагнозу, крім безжального – руїна.

Тут При владі на Кіровоградщині з’явився Манілов? писалося, що новий голова Кіровоградської облдержадміністрації хоче перетворити іншу грандіозну розвалюху – колізей біля ДЮЦУ в спортивний мультиплекс. А може, варто почати не з колізею, а з недобитка будівлі, що причаїлася в низині впритул до школи №29? То буде дешевше.

У радянські часи тут діяв дитсадок «Золотий промінь». У дев’яності роки його «оптимізували». Цим фарисейським терміном і сьогодні називають брутальне закриття. У 1995 році сюди в’їхав інститут регіонального управління та економіки, який згодом переселився і перейменувався. Спорожніла будівля, що з висоти має форму модного в незапам’ятні часи тетріса, швидко перетворилася в смітник, загальнодоступний туалет без зручностей і лігво бездомних собак та соціально неблагонадійних елементів, котрі захоплюються вживанням шкідливих для здоров’я речовин. І школярики сюди навідуються, хоча, можливо, їм хтось і пояснював, що підійматися на горішній поверх розкришеними сходами вкрай небезпечно.

Власником корпусу колишнього дитсадка було ВАТ «Кіровоградважбуд», наразі руїна не має кадастрового номера. Навіть як номер будинку на картах не значиться – тобто майже привид.

Подібних «розбомблених» об’єктів у місті є немало. Наприклад, колишній будинок побуту біля Європейського ринку, адмінкорпус на Новій Балашівці (райцентр), недобуд на перехресті вулиць Шульгіних і Тараса Карпи, «єгипетська гробниця» у Ковалівському парку. Є і позитивний досвід реанімації занедбаних приміщень. Наприклад, із бетонного монстра біля готелю «Турист» не вийшло театру, зате там зробили супермаркет, готель, кінотеатр і кілька клубів. На Ковалівці неподалік пляжу в закинутій споруді вже й дерева виросли, а потім ррраззз! – і одесити облаштували там акуратненькі квартирки.

А взагалі якщо новий очільник області так налаштувався на реставрацію руїн, то не обов’язково перетворювати їх на торгові центри, спортзали чи ковзанки – це у нас у місті є. А от Макдональдсу ніяк місця не знайдуть…

Зоя Красінська


Надрукувати   E-mail