При владі на Кіровоградщині з’явився Манілов?

Хто не пам’ятає, нагадаю – це гоголівський персонаж, який жив мріями, постійно озвучував якісь вигадки, що не мали зв’язку з реальністю. Здається, наш голова облдержадміністрації Андрій Назаренко вирішив позмагатися із цим персонажем.

Бо ж, зібравши раду старійшин області, він заявив про намір реалізувати в Кропивницькому проєкт із будівництва мультиплексу, що автоматично може зробити обласний центр спортивною столицею України. Ні більше, ні менше.

– Ми працюємо над тим, щоб подати проєкт із будівництва сучасного спортивного комплексу на місті «колізею» на державне фінансування. Ми бачимо цей об’єкт як мультиплекс-трансформер із 50-метровим басейном, аренами для проведення змагань із різних видів спорту, а також локацією для концертів, тренувальними майданчиками і хостелом, – розповів він.

Ясна річ, ветерани від спорту, зокрема колишній начальник управління фізкультури і спорту облдержадміністрації, а нині член ради старійшин Олександр Березан, були приємно вражені і навіть здивовані такою увагою до спортивнї тематики.

Ну, може у когось ця ідея й викличе скупу старечу сьозу, але ж на сьогоднішній день вона – чистої води маніловщина. Насамперед тому, що саме приміщення так званого колізю, а точніше її напівруїни, уже виставлялося на торги і виявилось нікому не потрібним. Пару тижнів тому голова обласної ради (а це власність громади області) Олександр Чорноіваненко зазначав, що на сьогоднішній день жоден із інвесторів не зацікавився даним об’єктом. Як вихід із ситуації він пропонує створити робочу групу, щоб вирішити питання подальшої долі цього об’єкта незавершеного будівництва. 

Коли та робоча група буде створена? Що вона зможе напрацювати? Коли її пропозиції втіляться у життя? Та й де взяти гроші на те втілення? Приватні інвестори, як бачимо, не поспішють братися за ті руїни. Бюджет області, нгавіть майбутній, експерти називають бюджетом виживання.

Грошей не буде, але ви тримайтесь…

Очевидно, марне сподівання і на Державний бюджет. Як відомо, його дефіцит за прогнозами у наступному році становитиме мало не третину трильйона гривень! Де вже тут говорити про якісь спортивні мультиплекси!

То що ж це таке? Стратегічне бачення? Цього якраз дуже не вистачає нашій українській владі. Стратегію, ясна річ, слід продумувати і готувати, але виности проєкти на загал варто лише тоді, коли вони вже мають реальний план втілення. Чи треба було хоч що-небудь перед виборами прокукурікати?

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail