У міський сад Кропивницького ведуть парадні сходи і тріумфальна арка (ФОТО)

Сьогодні район телецентру в Кропивницькому – глухувата околиця, куди міський транспорт не навідувався десятиліттями. А колись сюди ходив трамвай! Його лінію проклали до міського саду, куди все місто з’їжджалося на прогулянки. Ще у 1754 році на крутому лівому березі Сугоклеї були висаджені плодові дерева, звідки возили фрукти до царського двору. Потім сад став місцем масових променадів.

У радянські часи, фруктові дерева змінилися лісовими породами, тут висадили алеї з декоративних кущів. Неподалік були два дитячих табори відпочинку. В самому зеленому масиві, який дістав актуальну й до сьогодні назву парк Перемоги, були дитячі атракціони і літній кінотеатр. Потім кілька десятиліть парк занепадав, а в кінці минулого року почалася його реставрація, яка триває і досі. За кошти державної субвенції та за сприяння міської влади її проводить комунальне підприємство «Єлизавета». Кошторис реконструкції – 38 мільйонів гривень.

Хто давно чи й ніколи тут не був і розглядав зроблені там фото, не повірив, що це у Кропивницькому. Одначе то все насправді у нас.

У парку Перемоги з’явилися футбольний, тенісний та волейбольний майданчики, тренажери, декоративна альтанка, кований місток та ажурна гойдалка, автостоянка, клумби, вимощені декоративною плиткою доріжки, вигадливої форми дитячі пісочниці. Та найбільше диво чекає відвідувачів на спуску до дамби.

Тут повністю відреставровали каскадні сходи та встановили арку. Її вже можна вважати одним із туристичних символів міста. Ще дуже втішний момент – перила на дамбі не тільки оновлено, а й поверх них вміщено решітки, щоб надто цікаві перехожі не перегнулися і не полетіли з великої висоти на кам’яні брили внизу.

У медіа та соцмережах проскакували нарікання на те, що в міськсаду обкарнали дерева. Судячи з їхньої форми, це не на шкоду естетиці. У парку ще планується обладнати комфортабельний туалет, бювети з питною водою та невеликий басейн.

У той же час…

У той же час, коли в парку встановлено велику кількість урн, сміття можна бачити і поряд з ними, і на газонах, і в кущах. Після посушливого літа ріка Сугоклея нарешті повноводна і мальовнича, та швидка течія повз скелі, осокори і верби несе пакети і пляшки. Це ще одне свідчення сумного факту: без наведення ладу в головах найвишуканіші результати благоустрою постійно перебуватимуть під загрозою.

Ніна Даниленко


Надрукувати   E-mail