Саме у той час, коли в стінах Полтавської міської ради вирували політичні пристрасті, а частина православних святкували Благовіщення, біля готелю «Палаццо» в Полтаві відкрили скульптуру Григорія Сковороди.
Раніше там був маркер московитської імперії Пушкін. Відтепер композицію можна називати "Гоголь несе каву Григорію Савичу". А біля ніг філософа мавпочка з банкнотою. Це мабуть за ексклюзивну каву. Чи це фінансовий прогноз? Смішки смішками, але сюжет, створений видатним скульптором Володимиром Цісариком, відправляє нас до притчі Григорія Сковороди "Вдячний Еродій".
Як відзначив знаний полтавський громадський і мистецький діяч Ігор Кіянчук: «На мій погляд, саме такими і мають бути туристичні родзинки: можна і купюру 500 гривень, яку тримає лапками мавпочка Пішек, потерти на багатство, і торкнутись крил Еродія та сфотографуватись поряд з ним з розправленими, як крила, руками заради "вдячності, прозірливості та людинолюбства".
А найбільш допитливі полізуть в інтернет, знайдуть та прочитають причту "Благодатний Еродій" та й інші твори Савича, як це зробив я, коли дізнався про концепцію скульптури.
А щоб хоча б натякнути на всю глибину мудрості великого філософа, наведу невеличку цитату з тіє ж таки притчі "Вдячний Еродій": "... для мене краще веселощі без багатства, ніж багатство без веселощів".
Фото Ігоря Кіянчука (у нього позичив і основу тексту)
P.S. Непогано було б і у нас, на площі біля міськради замість бундючного служки росівйського царя і продвця горілки Пашутіна поставити наших корифеїв, що обговорюють нову постановку.