У Полтаві Гоголь несе каву Сковороді

Саме у той час, коли в стінах Полтавської міської ради вирували політичні пристрасті, а частина православних святкували Благовіщення, біля готелю «Палаццо» в Полтаві відкрили скульптуру Григорія Сковороди.

Раніше там був маркер московитської імперії Пушкін. Відтепер композицію можна називати "Гоголь несе каву Григорію Савичу". А біля ніг філософа мавпочка з банкнотою. Це мабуть за ексклюзивну каву. Чи це фінансовий прогноз? Смішки смішками, але сюжет, створений видатним скульптором Володимиром Цісариком, відправляє нас до притчі Григорія Сковороди "Вдячний Еродій".

Як відзначив знаний полтавський громадський і мистецький діяч Ігор Кіянчук: «На мій погляд, саме такими і мають бути туристичні родзинки: можна і купюру 500 гривень, яку тримає лапками мавпочка Пішек, потерти на багатство, і торкнутись крил Еродія та сфотографуватись поряд з ним з розправленими, як крила, руками заради "вдячності, прозірливості та людинолюбства".

А найбільш допитливі полізуть в інтернет, знайдуть та прочитають причту "Благодатний Еродій" та й інші твори Савича, як це зробив я, коли дізнався про концепцію скульптури.

А щоб хоча б натякнути на всю глибину мудрості великого філософа, наведу невеличку цитату з тіє ж таки притчі "Вдячний Еродій": "... для мене краще веселощі без багатства, ніж багатство без веселощів".

Фото Ігоря Кіянчука (у нього позичив і основу тексту)

P.S. Непогано було б і у нас, на площі біля міськради замість бундючного служки росівйського царя і продвця горілки Пашутіна поставити наших корифеїв, що обговорюють нову постановку.


Надрукувати   E-mail