Учасники АТО і чиновники: обличчям до обличчя

13 серпня у Кіровоградській регіональній торгово-промисловій палаті відбувся робочий форум-зустріч за участі представників ветеранських та волонтерських організацій з керівниками державних структур, місцевого самоврядування з питань, що стосуються багатьох напрямків життєдіяльності учасників ООС (АТО).

Організатор заходу – обласний ресурсний центр з питань допомоги учасникам антитерористичної операції та внутрішньо переміщеним особам. Його керівник Віктор Колінько зазначив, що учасники бойових дій щоденно стикаються з багатьма непорозуміннями і проблемами. Неодноразово їм доводиться відстоювати власну честь і гідність вже на мирному фронті, повернувшись з АТО. Тому цей захід має бути початком плідної співпраці між владою і тими громадянами, котрі зі зброєю в руках захищали свободу і суверенітет України.

Дійсно, розбиратися в національному законодавстві завжди нелегко, а у законах, де прописані пільги учасникам антитерористичної операції – удвічі важче. Не дивно, що при отриманні тих чи інших соціальних пільг учасники АТО часто зазнають труднощів, а про деякі, що належать їм за законом – не знають узагалі.

Тож під час зустрічі актуальними були питання щодо охорони здоров’я, зайнятості, соціального захисту, міграційної служби тощо. Компетентні відповіді на які надавали керівники відповідних департаментів та управління обласної державної адміністрації. Також корисними для учасників заходу були психологічні поради від Центру «КОМПАС». А лікар Геннадій Сябренко розповів про надання медичної допомоги у обласному госпіталі.

Багато питань стосувалося земельного законодавства. На них відповів Володимир Кривий, начальник управління землеустрою та охорони земель головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області. За його словами, у вирішенні питань з розпорядження землями сільськогосподарського призначення, зокрема щодо безоплатної приватизації земельної ділянки, із кількох претендентів на її отримання перевага надається учаснику бойових дій. Поряд цим варто звернути увагу на якість оформлення документації із землеустрою, наявність відповідно оформлених графічних матеріалів та інші моменти.

За словами організаторів заходу, фахівцями ресурсного центру вже багато зроблено. Спільно проводиться робота з патріотичного виховання дітей (проєкт «Патріотична спадщина – сучасне майбутнє»), надається допомога учасникам АТО і їхнім сім’ям з проведення ремонтів у будинках («Разом до змін»), купуються прилади для лікування та профілактики захворювань. У рамках проекту «Оxygen – це життя» придбаний інгалятор. Тож надалі спектр допомоги ветеранам війни буде розширюватися, а взаємодія з владою і громадськістю міцнішатиме.

Присутній на заході голова обласної ради Олександр Чорноіваненко наголосив, що нещодавно підписано меморандум про співпрацю та координацію дій Кіровоградської обласної ради, обласного ресурсного центру з питань допомоги учасникам АТО та ВПО і громадської організації «Об’єднання ветеранів у Кіровоградській області «Ніхто крім нас».

Ольга Кизименко

На фото: психолог центру «КОМПАС» Ганна Колєва


Надрукувати   E-mail