Учениця з Кропивницького підказала ідеї національному музею Т. Шевченка

Робота учасниці ХІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської молоді імені Тараса Шевченка учениці 9-Г класу КЗ "Ліцей "Нова українська школа" м. Кропивницький Олександри Пешехонової привернула увагу організаторів віртуальних екскурсій національного музею Т.Шевченка.

Її творча робота передбачала розробку сучасного проєкту віртуального порталу «Тарас Шевченко». Ось що запропонувала дівчина: «Сьогодні йде війна. Жорстока. Виснажлива. Як ніколи потребуємо підтримки духу. І так само, як у всі часи, шукаємо його у нашого Кобзаря. Зміст роботи на цьому напрямку буде найкращим через оцифрування книг, у яких містяться матеріали про життя та творчість Тараса Шевченка.

3D-модель, наприклад, допоможе "пройти крізь стіни", помандрувати у часи Тараса Григоровича й ознайомитися із роками його дитинства та юності. Найкраще скористатися для цього книгами Дмитра Красицького "Тарасові світанки" та Оксани Іваненко "Тарасові шляхи". Мандруючи у часі та просторі, не проминемо аудіокнигу Євгена Білоусова про юність Кобзаря "Тарасове перо".

Розділ "Колекція порталу Т.Шевченка" надасть можливість доступу до повноцінних копій оригінальних творів самого поета, де найцікавішими експонатами можуть стати "Щоденник" Кобзаря та "Мала книжечка" – захалявна книжечка поета.

Розділ "Електронна книга" допоможе ознайомитися із дослідницькими роботами про життєтворчість Тараса Шевченка. Почесне місце тут займуть книги Григорія Клочека " Поезія Шевченка: сучасна інтерпретація ", Віктора Щербини "Кобзар – Євангеліє українців", антологія "Степова Шевченкіана", "До світогляду Шевченка" Дмитра Чижевського, дослідження В. Бородіна і Є.Кирилюка "Т. Г Шевченко. Біографія", а також" Десять заповідей поета" В. Панченка.

Розділ "Віртуальна виставка" на порталі "Тарас Шевченко" зацікавить глядача, дозволить надихнутися і подарує прекрасні інсайти. Тут найкраще і найглибше можна буде ознайомитися із малярською спадщиною Т. Шевченка, де почесне місце буде відведено каталогу альбомів живопису та графіки митця, бо ж маємо 835 мистецьких творів Шевченка, які дійшли до нашого часу в оригіналах. Це своєрідна віртуальна виставка, через яку Кобзар делегує себе як художник.

Таким чином, ми створили уявний простір, у якому можемо побувати безпосередньо, бо він розкриває нам розуміння світу Кобзарем.

Потрапивши у цей світ через уявний портал, зможемо знайти для себе істину, надихнутися завзяттям нашого Пророка і почерпнути сили для переможної боротьби, адже "не вмирає душа наша, не вмирає воля. Й неситий не виоре на дні моря поле".

***

Дуже приємно, що деякі пропозиції учениці, викладені у творі, видалися цікавими організаторам віртуальних екскурсій Національного музею ім.Т.Шевченка.


Надрукувати   E-mail