В Україні рятують хом’мяків, найбільше в Кропивницькому

Українська природоохоронна група (UNCG) повідомила, що в Україні працює Центр порятунку диких хом'яків. Ці тварини нерідко завдають людям збитків, а тому їм може загрожувати знищення. Через це влітку 2023 року започаткували ініціативу з порятунку гризунів. За пів року роботи Центру порятунку диких хом’яків уже вдалося врятувати 15 гризунів у Чернівецькій і Вінницькій областях. Ці тварини внесені до Червоної книги України.

"Коли ми отримуємо повідомлення, що у когось на ділянці живе хомʼяк, ми приїжджаємо і робимо обстеження території. Якщо там дійсно є ця тварина, відловлюємо її", – розповів теріолог Михайло Русін.

Він зазначив, що Центр порятунку хомʼяків – єдиний в Україні. Така практика не є поширеною навіть у Європі.

А тим часом У Кропивницькому місцева жителька Юлія Коблик прихистила 72 хом'яки, яких залишили власники під час евакуації з небезпечних прифронтових зон. З пів сотні гризунів раніше жили на Херсонщині, розповіла жінка в інтерв’ю "Суспільному". Коли дізналася, що переселенці не змогли забрати тварин, жінка зголосилася забрати хом’яків до себе, однак не знала, скільки їх.

"Спершу їх було 43, а вже на наступний день дві мами народили ще 11-ьох. Люблю їх всіх", – каже Юлія. Через брак кліток гризуни живуть по двоє-троє, каже Юлія

За її словами, вдень зазвичай тварини сплять, а надвечір та вночі їхня активність підвищується. Переважно на ніч у хом’яків з’являється апетит – дехто більше полюбляє гарбуз, дехто – капусту. Врятовані гризуни живуть у двох кімнатах – у кожній клітці по двоє-троє. "Якби треба було їхати кудись, як люди поїхали за кордон через війну, я б залишилась, не кинула їх ще раз. Буду вдячна за будь-яку допомогу. Потрібні клітки та корм", – каже Юлія. Усім тваринам Юлія шукає господарів.

УП


Надрукувати   E-mail