Лютий, очевидно, стане початком вакцинації від COVID-19 в Україні. Вона орієнтовно розпочнеться 15 лютого – тоді в Україну привезуть перші вакцини. Про це повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко в інтерв’ю BBC News Україна.
Завадити цьому, за словами Ляшка, можуть лише форс-мажорні обставини, наприклад, не відпустять партію, партія потрапить у ДТП, літак не вилетить через негоду. Він поки що не знає, яка вакцина приїде першою – виділена в рамках ініціативи Covax, яка передається Україні безоплатно, чи та, яку Україна законтрактувала за бюджетні кошти. Covax отримали заявки на першу хвилю від 72 країн, відібрано 18 країн, серед яких і Україна.Так чи інакше, у лютому Україна отримає 117 тисяч доз м-РНК вакцини від коронавірусу виробництва Pfizer-BioNTech, а також протягом першого півріччя 2021 року – від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини AstraZeneca/Oxford. І це тільки в рамках механізму Covax. Крім того, у 2021 році передбачено додаткову закупівлю близько 15 мільйонів доз вакцин проти коронавірусу.
Віктор Ляшко також заявив: якщо в Україну одночасно буде доставлено вакцини Pfizer (в рамках програми Covax) і китайську Sinovac, то в першу чергу для вакцинації медпрацівників використовуватимуть Pfizer.
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив: «Першими ми вакцинуватимемо людей з критичним ризиком інфікування й розвитку Covid-19 та тих, хто виконує критичні функції у відповідь на пандемію коронавірусної хвороби». Серед перших вакцинуватимуть працівників лабораторій, які проводять лабораторні дослідження на Covid-19; усіх співробітників екстреної медичної допомоги, зокрема водіїв; людей, які перебувають у спеціалізованих закладах (інтернатах, будинках престарілих тощо), а також працівників цих закладів; військовослужбовців, які беруть участь в Операції об'єднаних сил.
За словами Степанова, на першому етапі планується вакцинувати близько 367 тисяч осіб. Вакцинацію проводитимуть спеціальні мобільні бригади.
На Кіровоградщині, як повідомив директор департаменту охорони здоров’я ОДА Олег Рибальченко, більше 15 тисяч осіб груп ризику, отож, сформована заявка на відповідну кількість доз вакцини від коронавірусу. Майже половина – сім тисяч уже дали згоду на таку процедуру.
Річ у тім, що вакцинація у нас розпочинається на фоні чергової інформаційної війни. А її мета, як відомо – дезорієнтація людей, змішування правди й брехні, розповсюдження невпевненості і навіть паніки. Ті, хто її ведуть, а це насамперед російські боти, досягають своєї мети: у листопаді 55% українців заявляли, що готові зробити щеплення від COVID-19, якщо вакцина буде безкоштовною, 40% – не готові. У січні 52% українців не готові вакцинуватись від COVID-19, навіть якщо щеплення будуть безкоштовними, готові вакцинуватись 39%.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що вакцинація від коронавірусу буде безкоштовною. Сподіваємось, слова цього буде дотримано. Як же вона відбуватиметься у нашій області?
«Ми визначили 10 мoбільних бригад. Їхнє завдання – oперативнo дoставити вакцину безпoсередньo з центральнoгo рівня дo кoжнoгo райoну", – пoяснив Oлег Рибальченкo. Департамент oхoрoни здoрoв’я OДА oрганізував 26 пунктів щеплення. Імунізація буде прoвoдитись на базі існуючих кабінетів і пунктів щеплень. Прoте вакцинація від кoрoнавірусу буде відбуватись паралельнo з календарнoю вакцинацією дoрoслoгo та дитячoгo населення в oкремих приміщеннях. Ми не будемo пoєднувати пoтoки бажаючих зрoбити щеплення від кoрoнавіруснoї хвoрoби з іншими пацієнтами», – зазначив Oлег Рибальченкo.
Він дoдав, щo такі пункти будуть oснащені неoбхідним oбладнанням для пoвнoгo циклу здійснення вакцинації.
В Україні запустять сайт, на якому можна буде записатися на вакцинацію проти COVID-19, також можна буде записатися на щеплення у телефонному режимі та у сімейного лікаря.
Вл. інф.