Вільхівчани бережуть пам’ять про Леоніда Куценка

На березі річки Синиця розкинулось мальовниче село Вільхове, у якому народився Леонід Васильович Куценко – літературознавець, критик, доктор філологічних наук, професор, член Національної спілки письменників України, заслужений працівник освіти України, лауреат літературної премії імені Євгена Маланюка, краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова та премії Фонду Воляників-Швабінських при Фундації Українського Вільного Університету в Нью-Йорку.

Леонід Васильович зробив значний внесок у дослідження історії рідного краю, відкрив для України творчість письменника-земляка Євгена Маланюка, представника знаменитої “Празької школи”, борця за національні права українського народу. На превеликий жаль, доля відвела Л. Куценку не багато років для плідної діяльності, його життя обірвалося на злеті творчих сил.

У 2008 році з ініціативи директора Вільхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Івана Мишоловки, при підтримці спілки письменників України, навчальному закладу було присвоєно ім'я Леоніда Васильовича Куценка. Нині це – Вільхівський ліцей імені Леоніда Васильовича Куценка Благовіщенської міської ради.

Вільхівчани бережуть пам'ять про свого знаменитого земляка, про що свідчать меморіальна дошка, встановлена також у 2008 році, матеріали шкільного музею та іменний тематичний куточок «Його ім’я носить наша школа» у центральному холі закладу освіти.

Учні та педагогічний колектив Вільхівського ліцею, віддаючи шану Леоніду Куценку, щороку проводять ряд заходів. Учителька української мови та літератури Ольга Чорна до дня народження Л.В.Куценка проводить тематичні лінійки для увічнення його пам'яті; також з метою популяризації його творчої спадщини на уроках літератури рідного краю ознайомлює учнів із талановитим односельцем та його книгами. Діти цікавляться дослідженнями історії рідного краю Леоніда Куценка. Адже ці дослідження дають змогу дітям гордитися свої селом та батьківщиною. Вчителькою історії Тетяна Мельник у музейній кімнаті закладу обладнала експозицію, присвячену Леоніду Куценку, де представлені книги-праці літературознавця, світлини з його дитячих років навчання у Вільхівській школі. Учні та гості закладу із задоволенням відвідують музей та слухають розповідь про Л. Куценка.

Тетяна Мельник, Ольга Чорна,
педагоги Вільхівського ліцею імені Леоніда Куценка


Надрукувати   E-mail