Вірус не відступає. Що робитимемо?

Кожного дня збільшується кількість хворих на коронавірус і в Україні, і у світі. Ми з тривогою спостерігаємо за цими цифрами. І хоч на Кіровоградщині кількість хворих менша, ніж у інших областях, однак за останній тиждень-два вона почала зростати загрозливими темпами. Україна за кількістю захворілих нині тринадцята у світі і шоста у Європі.

Лише учора кількість хворих на Кіровоградщині зросла на 19 осіб Це дев’ять мешканців Кропивницького, четверо жителів Гайворонського району, двоє мешканців Компаніївського району та по одному із Благовіщенського, Знам’янського, Онуфріївського та Олександрівського районів.

За весь час пандемії 257 інфікувалися, семеро померло. Це статистика COVID-19 серед медиків Кіровоградщини. Більш як чотири десятки медичних працівників сьогодні продовжують лікуватися. Непроста ситуація і у освітній сфері – новітню хворобу виявили у шести учнів та у 29 працівників закладів освіти Кіровоградщини. Нині на дистанційному навчанні перебуває шість закладів освіти, а також один ДНЗ.

Голова ОДА Андрій Назаренко ініціював питання щодо заборони масових заходів, з огляду на загострення епідемічної ситуації в Україні та можливе загострення у регіоні. Відповідні комісії проголосували за це рішення. Отож, тимчасова заборона набуває чинності з 9 жовтня.

Наскільки готовий Кропивницький до нового наступу коронавірусу? Голова міста Андрій Райкович повідомив таке:

Ми, не чекаючи допомоги держави, збудували у Центральній міській лікарні новий надсучасний діагностичний центр з передовою комп’ютерною томографією і будуємо відділення інтенсивної легеневої терапії на 30 ліжок. Пандемія ще вирує у світі і без такої надійної і ефективної бази місту не обійтися. Тож сьогодні нам вкрай потрібні інфекціоністи, анестезіологи, реаніматологи. Тому десять квартир в новозбудованій багатоповерхівці на Жадова ми віддали молодим лікарям. За 5 років місто вклало 56 мільйонів гривень в ремонти медичних закладів, спрямувало 64 мільйони гривень на новітнє обладнання, а 8,7 мільйонів — на комп’ютеризацію. До кінця 2020-го року у Кропивницькому планується ввести в експлуатацію відділення інтенсивної легеневої терапії на базі Центральної міської лікарні. Саме там рятуватимуть найтяжчих хворих.


Надрукувати   E-mail