Наприкінці вересня відзначає свій ювілей відомий художник Володимир Волохов. Його ми знаємо, як гарного живописця, монументаліста, театрального художника. А ще він чудовий педагог, котрий навчає та розкриває нове покоління українських художників.
Волохов Володимир Кіндратович народився 1939 року в Кіровограді. Закінчив 1964 року Дніпропетровське художнє училище ім.Є.В. Вучетича. У 1964-1966 навчався в Ленінградському вищому художньому училищі ім.В.І. Мухіної. Учасник обласних, республіканських, міжнародних виставок. Творчість останніх років тісно пов'язана з Францією. Роботи зберігаються у Кіровоградському музеї, у приватних колекціях України, Болгарії, Японії, Франції, США, Канади, Ізраїлю.
Працював помічником декоратора Кіровоградського музично-драматичного театру імені Марка Кропивницького, художником-оформлювачем Кіровоградського обласного краєзнавчого музею. Очолював художню раду обласних художньо-виробничих майстерень, Художнього фонду України. Учасник багатьох обласних, республіканських та закордонних художніх виставок. Виконав багато ікон на замовлення служителів храмів Кропивницького та приватних осіб.
Мистецтвознавець Броніслав Куманський так писав про Володимира Кіндратовича: «В роки молодості Волохова Броніслав Домашин говорив про нього: «Володя – як вітерець. У нього ніби й немає проблем». Він і справді легкий у спілкуванні, доброзичливий з друзями, відвертий у судженнях, необов’язковий і злегка богемний. Але що стосувалося творчості, то тут ми бачимо іншого Волохова – серйозного і заглибленого. Він і сьогодні такий. Хіба що критичніший».