…Все ж Кропивницький не був засновником міста…

Зацікавила пропозиція додати у герб нашого міста елементи родового герба Кропивницьких.

http://chas-time.com.ua/liudyna/do-novogo-gerba-mista-slid-dodati-elementi-rodovogo-gerba-kropivnitskikh.html

Зазвичай елементи родових гербів у міській символіці вказували на власника міста (котре, відтак, не мало магдебурзького права). Так, скажімо, герб Тернополя – це видозміна герба Леліва роду Тарновських.

На росії магдебурзького права не знали і росіяни його викорінювали на підкорених українських землях. Звідси всі ці двоголові орли і імператорські монограми на гербі нашого міста (як і сама назва Єлизаветград). Звісно ж, від подібної спадщини варто позбуватися.

Однак Марко Кропивницький постать хоч і видатна та знакова для міста й держави (для міста, сказати б, навіть титульна), а проте не власник і не засновник міста (багатого і на інші постаті, яким не довелося подарувати йому своє ім'я). Тому особисто я вбачаю певну штучність використання родової символіки Кропивницьких у муніципальному гербі.

З естетичної ж точки зору проєкт Авдєєва цілком вдалий. Хоча й має ще одну хибу: будучи розробленим у форматі Українського Геральдичного Товариства ігнорує його рекомендації, адже УГТ рекомендує золоту корону лише для Києва й Севастополя, як міст з особливим статусом. Для інших же міст і містечок передбачено срібну корону

Андрій Месюр


Надрукувати   E-mail