Як Додік дарував Лаврову українську ікону

Посеред грудня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров проїхався до Боснії та Герцоговини. Він зустрівся лише з одним з трьох членів Президії Боснії та Герцеговини – вищого колективного органу виконавчої влади країни – Мілорадом Додіком, який представляє сербів.

Під час зустрічі не було державного прапора Боснії і Герцеговини, а лише російський та прапор Республіки Сербської, яка у даному випадку не самостійна держава, а лише частина Боснії і Герцеговини.

До всього Лавров ще й привітав резолюцію парламенту Республіки Сербської про військовий нейтралітет Боснії і Герцеговини, хоча прекрасно знав, що рішення щодо військового нейтралітету можуть приймати лише органи державної влади Боснії та Герцеговини (а вони прийняли рішення щодо своєї євроатлантичної інтеграції).

Зрозуміло, що двоє інших членів вищого колективного органу виконавчої влади країни – Желько Комшич (представник хорватів) та Шефік Джаферович (представник боснійців), через компрометуючу заяву Лаврова та скандал з прапором не захотіли зустрічатись з цим аналогом троянського коня.

Більше того! Наостанок прокуратура Боснії і Герцеговини відкрила кримінальну справу щодо подарунка, який вручив Лаврову Мілорад Додик. Як виявилось, це була 300-літня золота ікона, яку вивезли з окупованого Луганська, пише місцеве видання avaz.ba. На звороті ікони є печатка Українського Народного комітету культури 1920 року.

Посольство України в Боснії та Герцеговині направило ноту до Міністерства закордонних справ країни з проханням надати інформацію про те, чому главі МЗС РФ Сергію Лаврову подарували українську ікону. Також Посольство України запросило інформацію про те, як вона потрапила до Боснії і Герцеговини. У листі наше посольство зазначило, що Луганськ тимчасово перебуває під окупацією Російської Федерації, і відсутність інформації про ікону, що є культурною спадщиною України, означатиме підтримку агресивної політики та військових дій Російської Федерації проти України.

Міністр закордонних справ Боснії та Герцеговини Бісера Туркович відреагувала блискавично – після отримання ноти, зробила запит до прокуратури, а також направила лист до Державної агенції розслідувань та захисту з проханням розслідувати всі звинувачення на основі ноти від посольства України.

Представник Хорватії в Президії Боснії і Герцоговини Желько Комшич заявив, що у разі, якщо ікона справді з України і була вивезена під час конфлікту на Донбасі, то вона вкрадена, і хтось мусить сісти до в’язниці.

– Голова президентства Додік мусить сказати, звідки вона взялася, хто привіз її йому. Бо це скандал із крадіжкою в міжнародних масштабах, це те, що переслідується у будь-якій нормальній країні. Це має закінчитися в суді, хтось має сісти до в’язниці, якщо це правда, – сказав Комшич.

От же ж, дійсно, «бойтесь лавровых, дары увозящих»))))

Ярослава Різниківа

P.S. В МЗС РФ повідомили: "Ікона буде повернута дарувальникам для подальшого уточнення її історії по лінії Інтерполу".


Надрукувати   E-mail