Як косити гроші із соцмереж – вчіться у Поплавського

Зацікавила, але не здивувала новина: екс-нардеп та президент Київського національного університету культури і мистецтв Михайло Поплавський, відкрив у виші факультет Тік Ток.

«Вперше в Україні і світі ми відкриваємо факультет Тік Ток в університеті культури. Сьогодні – це медіафеномен, найпопулярніша соціальна мережа молоді!» – констатує наш земляк Михайло Поплавський.

Чому не здивувала ця новина? Бо свого часу цей діяч встиг осідлати хвилю зростаючого бажання молоді до публічності, до творчого самовираження. Після есесерівської змушеної скромності і скутості ця хвиля наростала буквально з геометричною прогресією, захоплюючи найширші кола населення. Маєш ти талант, чи ні, але хочеш бути помітним, на виду, на сцені, «вєщать» з телевізора – йди до нас! Але ж, ясна річ, – плати! Якщо театральний інститут імені Карпенка-Карого із традиційною акторською та режисерською школою, з відомими викладачами, за навчання на комерційній основі пропонував одну ціну, то в Поплавського, де на перших порах взагалі не йшлося про реальну професійну підготовку, вона була у кілька разів вищою. І платили. За глазур, до якого з усіх сил прагли насамперед ті, у чиїх батьків водилися грубі гроші.

Михайло Поплавський, який і не приховував, що самотужки не міг навіть скласти іспити на атестат за середню школу, – матері довелося нести домашніх півнів директорові, фактично осідлав золоту жилу. Але він геть не цурається і рідної земельки, на якій виріс.

Відкриті дані свідчать, що більша частина власності у селі Мечиславка Благовіщенського (донедавна Ульяновського) району належить йому та його двом братам. Мережа еко-ресторанів «Батьківська хата» налічує більше двадцяти готельно-ресторанних закладів. Усі продукти для них вирощується (ТОВ «Ятрань», півтори тисячі гектарів землі) і виготовляються на місці – працюють консервний, молочний, м’ясний, ковбасний цехи, коптильня, міні-завод з виготовлення безалкогольних напоїв. Частина цього надбання з’явилась начебто завдяки рейдерському захопленню майна одного з місцевих фермерів. Звісно, Поплавський завжди співав і співає в унісон з владою.

А тепер ще й з Тік Током! На цю нову хвилю рубання бабла із грошовитих прихильників модних тенденцій він, можна сказати, навіть трохи запізнився. Але те, що він «свого» не втратить – сумніву немає. От би ці гроші на створення справді вартісного мистецького чи медійного продукту! Але ж ні – підуть на екстравагантні костюми Михайлу Михайловичу та його довгоногому оточенню. Ну, і на розширення бізнесу. Куди ж без цього!

Цікаво, чому ж вчитимуть молодь на цьому новому факультеті? І що думає з цього приводу Міносвіти?

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail